لبه تکنولوژی

ببینید: خودروی مشترک سونی و هوندا!

 
سونی در نمایشگاه لوازم الکتریکی لاس‌وگاس ماشینی را نمایش داد که قرار است با همکاری هوندا تولید کند. این ماشین که نامش افیلا (AFEELA) است در سال ۲۰۲۶ به بازار خواهد آمد.
 
0f107050-9037-11ed-9a1a-f3662015ae8e.jpg
 
ماشین ظاهری ساده دارد که هوندا می‌گوید با الهام از سفینه‌های فضایی طراحی شده است. درها بدون دستگیره است و به جای آینه دوربین دارد.  بین دو چراغ جلو یک نمایشگر است که علاوه بر آرم ماشین، اطلاعاتی نظیر میزان شارژ باتری را نمایش می‌دهد. راننده همچنین می‌تواند تصاویری را به دلخواه خود در این نمایشگر نشان دهد.
 
 
40f989d0-9037-11ed-9a1a-f3662015ae8e.jpg
 
سونی جزییات فنی ماشین را منتشر نکرده و فقط اعلام کرده که افیلا ۴۵ دوربین و حس‌گر دارد که با کامپیوترهایی کنترل می‌شوند که قدرت پردازش آنها ۸۰۰ هزار میلیارد محاسبه در ثانیه است. پردازشگر گرافیکی ماشین مشابه جدیدترین مدل پلی‌استیشن، کنسول بازی‌های سونی است و گرافیک‌هایش توسط شرکت‌های تولید‌کننده بازی‌های ویدیویی طراحی شده است.
 
سونی می‌گوید سرگرمی‌هایی که برای سرنشینان تدارک دیده در بازار بی‌رقیب است. این امکانات که مجموعه‌ای از بازی‌ها و فیلم‌های شرکت سونی را شامل می‌شود به احتمال زیاد با پرداخت حق اشتراک در اختیار مالک قرار خواهد گرفت.
 
7fd6ad90-9037-11ed-9a1a-f3662015ae8e.jpg
 
نمایشگر ماشین کل داشبورد را پوشانده و دو نمایشگر بزرگ هم برای سرنشینان عقب گذاشته شده است. ماشین در شهر در سطح ۲ و در محدوده‌هایی مشخص در سطح ۳ خودران است. در سطح ۲ راننده باید دستش روی فرمان و حواسش به جاده باشد. در سطح ۳ که معمولا در محدوده بزرگراه‌ها است، راننده می‌تواند دستش را از روی فرمان بردارد و رانندگی را به ماشین بسپرد. 
 
ماشین در یکی از کارخانه‌های هوندا در آمریکا تولید خواهد شد و سونی می‌گوید آن را مستقیم از طریق اینترنت خواهد فروخت. قیمت افیلا اعلام نشده، اما پیش‌بینی می‌شود از نظر قیمت با ماشین‌هایی نظیر بنز و ب‌ام‌و رقابت کند.

​​