فناوری اطلاعات

اعتصاب بی‌سابقه کارکنان شرکت آمازون در انگلیس

منبع: تسنیم
کارکنان شرکت آمریکایی آمازون در بریتانیا که عضو اتحادیه کارگری این کشور هستند برای اولین بار در تاریخ این شرکت در اعتراض به حقوق دریافتی خود دست به اعتصاب زدند.
به گزارش راشاتودی، کارکنان شرکت آمریکایی آمازون در بریتانیا که عضو اتحادیه کارگری این کشور هستند برای اولین بار در تاریخ این شرکت در اعتراض به حقوق دریافتی خود دست به اعتصاب زدند.
 
کارکنان آمازون در انگلیس می‌گویند دستمزدهایشان کمتر از نرخ تورم است و شرایط کار خود را سخت توصیف می‌کنند.
 
پس از آن که آمازون پیشنهاد افزایش 50 پنی در ساعت (62 سنت) حقوق را در ماه گذشته ارائه کرد، اعضای اتحادیه کارگری GMB که در انبار این خرده‌فروشی آنلاین در کاونتری کار می‌کنند، به برگزاری یک اعتصاب صنعتی «تاریخی» رأی دادند.
 
کارکنان این شرکت آمریکایی میزان افزایش دستمزد خود را "توهین آمیز" توصیف کرده‌اند و در عوض خواستار رسیدن دستمزد خود به 15 پوند (18.48 دلار) در ساعت شده‌اند.
 
اعتصاب 24 ساعته روز چهارشنبه پس از نیمه شب آغاز شد و GMB اعلام کرد که انتظار دارد 300 کارمند از مجموع 1000 کارمند این انبار به این اعتصاب بپیوندند.
 
استوارت ریچاردز، سازمان‌دهنده ارشد GMB در بیانیه‌ای گفت: بعد از شش ماه نادیده گرفتن همه درخواست‌ها برای گوش دادن به نگرانی‌های کارگران، GMB  از روسای آمازون بریتانیا می‌خواهد که کار درست را انجام دهند و حقوق کارگران را به میزان مناسبی افزایش دهند.
 
در ماه اوت سال گذشته میلادی، آمازون پیشنهاد داد دستمزد کارکنان در انگلیس را افزایش داده و به محدوده 10.50 تا 11.45 پوند در ساعت برساند که کسانی که با بی‌بی‌سی مصاحبه کرده بودند، گفتند با توجه به سود شرکت و تورم مارپیچی در این کشور، این مقدار حقوق "مشتی به دهان" کارکنان بوده است.
 
دارن وست‌وود، یکی از کارگران این انبار، گفت: این افراد دو سال در طول همه‌گیری کار کرده‌اند، و شاهد بوده‌اند که سهام آمازون از سقف عبور کرده و سود آن‌ها غیرقابل تصور شده است.

​​