فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات پروژه های ارتباطی جدید استان کرمانشاه را افتتاح کرد

وزیر ارتباطات در سفر به استان کرمانشاه، پروژه های ارتباطی جدید این استان که با اعتباری بیش از 127 میلیارد و 600 میلیون تومان احداث شده بود را رسما افتتاح کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سفر به استان کرمانشاه پروژه های جدید ارتباطی این استان را افتتاح کرد.
 
پروژه های افتتاح شده توسط وزیر ارتباطات شامل است از:
ایجاد پوشش تلفن همراه و اینترنت در 10 روستای این استان، بازسازی و احداث اداره پست سرپل ذهاب و ازگله، راه اندازی باجه پست بانک ایران در روستاهای بابان یاور عزیزی، سیاه بید علیا، سه چک، شهرک صنعتی کرمانشاه،  نسار دیره، شهرک دیره و سراب شوهان، اجرای 60کیلومتر فیبرنوری سطح استان، نصب و راه اندازی 5 دستگاه کافوی نوری و 10 دستگاه مینی کافو، راه اندازی تعداد 10 سایت نسل چهارم در سطح شهر کرمانشاه (فاز8)، نصب وراه اندازی تجهیزات WDM، راه اندازی 2 سایت جدید، راه اندازی سایت نسل پنجم، راه اندازی 2  سایت TD-LTE، ارتقاء 27 سایت مخابراتی از فناوری 3G به 4G و نصب و راه اندازی 2 سایت 3G/LTE.
این پروژه ها در مجموع با اعتباری بیش از 127 میلیارد و 600 میلیون تومان توسط شرکت ملی پست، طرح توسعه ارتباطات روستایی، پست بانک، شرکت مخابرات ایران و اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل احداث شده است که امروز (پنجشنبه) توسط وزیر ارتباطات رسما مورد بهره برداری قرار گرفت.
 
بنابه این گزارش، از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 144 روستای جدید در استان کرمانشاه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده و از اینترنت پرسرعت بهره مند شده اند و 128 روستای بالای بیست خانوار باقیمانده نیز در شش ماه آینده متصل می شوند.

​​