فناوری اطلاعات

نسخه جدید GPT متن را به ویدئو تبدیل می کند

منبع: مهر
به گفته آندرئاس براون مدیر ارشد فناوری شاخه مایکروسافت در آلمان در نسخه جدید هوش مصنوعی جی پی تی-۴ متعلق به «اوپن آ. آی» به کاربران اجازه می دهد متن را به ویدئو تبدیل کنند.
 
 
به گزارش بیزینس اینسایدر، مایکروسافت یکی از سرمایه گذاران اصلی«اوپن آ. آی» است و میلیاردها دلار در این شرکت سرازیر می کند.
 
براون همچنین اعلام کرد در روزهای آینده یک نسخه قدرتمندتر هوش مصنوعی اضافه می شود که پایانی بر گمانه زنی ها خواهد بود. او در این باره گفت: ما GPT-4 را ارائه می کنیم که در آن چند مدل چندگانه قابلیت های کاملا متفاوتی مانند ویدئو را ارائه می کنند.
 
در این میان گمانه زنی و هیجان درباره مدل آتی هوش مصنوعی مولد اوپن آ. آی بیشتر شده اما سم آلتمن مدیر ارشد اجرایی این شرکت در مصاحبه ای گفت: گویی که مردم می خواهند ناامید شوند و احتمالا نیز می شوند.
 
میرا موراتی مدیر ارشد فناوری «اوپن آ. آی» در این باره می گوید: تصور می کنم هیجان کمتر در این باره بهتر است. البته این هیجانات فرصت ها را وسیع تر می کنند.
 
در این میان متا و گوگل از هم اکنون قابلیت های تبدیل متن به ویدئو را در هوش مصنوعی مولد خود گنجانده اند و این امر نشان دهنده گامی روبه جلو برای چت جی پی تی مشهور است که تا به حال بازده های آن فقط کلامی بوده است.

​​