تلفن همراه

افزایش 71 درصدی درآمد توسعه‌دهندگان کوچک اپ استور در دو سال گذشته

منبع: دیجیاتو
اپل در حالی این گزارش را منتشر کرده که مقامات نظارتی در حال بررسی اپ استور و مسائل انحصاری iOS هستند.
 
 
 
 
اپل نتایج یک مطالعه مستقل را منتشر کرده که نشان می‌دهد درآمد توسعه‌دهندگان کوچک اپ استور از سال 2020 تا 2022 به‌اندازه 71 درصد رشد داشته است. این گزارش در حالی منتشر شده که اپل برای تغییر شیوه‌های توزیع برنامه‌هایش، از جمله دسترسی سایر استورها در iOS با فشارهای نظارتی زیادی مواجه شده است.
 
غول سازنده آیفون، از توسعه‌دهندگان کوچک به‌عنوان هر کسی با درآمد سالانه کمتر از 1 میلیون دلار از اپ استور و کمتر از 1 میلیون دانلود سالانه در تمام برنامه‌هایشان تعریف می‌کند. در سال 2020، این شرکت کارمزد خود برای چنین توسعه‌دهندگانی را از 30 درصد به 15 درصد کاهش داد.
 
در این گزارش همچنین گفته شده که بیش از 90 درصد توسعه‌دهندگان اپ استور در سال 2022 را توسعه‌‌دهندگان کوچک تشکیل داده‌اند. 25 درصد توسعه‌دهندگان کوچک جدید از کشورهای اروپا هستند و چین 25 درصد از توسعه‌دهندگان جدید را به خود اختصاص داده است. 14 درصد از ثبت‌نام‌های جدید نیز به ایالات متحده مربوط می‌شود. سهم سایر کشورهای جهان مانند کره جنوبی، هند و برزیل از این موضوع، 35 درصد است.
 
در ادامه گزارش گفته شده اپ استور اکنون در دسترس 175 کشور جهان قرار دارد. همچنین 40 درصد از دانلودهای مربوط به برنامه‌های کسب‌و‌کارهای کوچک از کشورهای خارج از منطقه محل سکونت آن‌ها انجام شده و 80 درصد این توسعه‌دهندگان، برنامه‌های خود را در چندین استور منتشر کرده‌اند.
 
کمک اپ استور به توسعه‌دهندگان کوچک
نکته قابل توجه دیگر اینکه برخی از توسعه‌دهندگان کوچک اپ استور موفق شده‌اند درآمد خود را با سرعت بسیار زیادی افزایش دهند. به‌عنوان مثال، 40 درصد از توسعه‌دهندگانی که قبلا «توسعه‌دهنده کوچک» تلقی می‌شده‌اند، پنج سال قبل در اپ استو‌ر نبوده‌اند یا درآمدی کمتر از 10 هزار دلار داشته‌اند.
 
اپل با انتشار این مطالعه، می‌خواهد به این نکته اشاره کند که پلتفرم آن با وجود بررسی‌های نظارتی در حال انجام، به کسب‌و‌کارها و توسعه‌دهندگان کوچک کمک می‌کند. غول فناوری در اوایل سال جاری میلادی اعلام کرده بود که از زمان آغاز به کار اپ استور در سال 2008، 320 میلیارد دلار به توسعه‌دهندگان پرداخت کرده است.

​​