باندپهن

زارعیان بر استفاده از خدمات جدید در شبکه مخابراتی کشور تاکید کرد

معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران برضرورت افزایش درآمد مخابرات از ارائه خدمات نوین و همکاری گسترده با شرکای تجاری شرکت مخابرات ایران تاکید کرد و گفت: استفاده از خدمات جدید وسرویس‌های نوین در شبکه مخابراتی کشور فقطم با کمک شرکای تجاری امکان پذیراست. رونمایی از سرویس نظارت تصویری شرکت مخابرات ایران نمونه ای از آن است.
 
 
به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، زارعیان، معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران در آئین رونمایی از سرویس نظارت تصویری هوبان ضمن بیان این مطلب افزود: برای شرکت مخابرات ایران و مناطق مخابراتی در سال ۱۴۰۵ درآمدی معادل ۷۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است و باید ۳۵ درصد این مبلغ را از حوزه فناوری‌های نوین به دست بیاوریم. همه ما به اینجا رسیده‌ایم که دوران عرضه سرویس‌های قدیمی با هزینه زیاد رد به افول است.
 
زارعیان با تاکید بر اینکه یک تفکر زمانی مفید است که به عمل تبدیل شود گفت: مطالعاتی که سال ۲۰۲۲ انجام شد نشان داد ۷۸ شرکت تلکامی بزرگ با میلیاردها دلار سرمایه درآمدشان کمتری از ۷ شرکت فناوری مثل گوگل است. همین مسئله ضرورت ورود به دنیای فناوری را افزایش می‌دهد و ما نیز در این مسیر قدم بر می داریم.
 
معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران با مقایسه سرمایه گذاری شرکت های مخابرات استانی و شرکت های فناوری تاکید کرد: امکانات همه شرکت های حوزه فناوری در ایران از نظر زیرساختی به اندازه استان خراسان رضوی نیست ولی درآمد آنان خیلی بیشتر از این استان هست.
 
وی خاطرنشان کرد: هزینه شرکت های فناوری سه تا چهار درصد هزینه تلکامی ها است و به عبارت دیگر با این هزینه اندک، دارای درآمد بالایی هستند ولی با امکانات کم و دانش زیاد در حوزه فناوری، جایگاه بسیار خوبی در بورس نیز دارند.
 
 
زارعیان بیان کرد: ذهنیت همکاران در شرکت مخابرات ایران را باید به سمت تجاری شدن سوق دهیم، همه استانها نیز می توانند این کار را انجام دهند و با شرکت های فعال در این خصوص همکاری مشترک داشته باشند.
 
معاون تجاری و خدمات مشتریان شرکت مخابرات ایران، تشریح کرد: پیش بینی ما این است که مصرف ترافیک ما با تولید محتوی خوب می تواند دو برابر شود و در حوزه عمده فروشی نیز دو قرارداد امضا کرده ایم تا سرویس های FTTH و ADSL را به فروش برسانیم که این موضوع می تواند رویکرد خوبی در حوزه تجاری باشد.

​​