فناوری اطلاعات

August 19, 2023
9:23 شنبه، 28ام مردادماه 1402
کد خبر: 148662

راهنمایی دسترسی رایگان به نسخه پولی هوش مصنوعی ChatGPT 4

دسترسی رایگان به ChatGPT 4 از طریق پلتفرم رسمی این هوش مصنوعی در سایت Open AI امکان پذیر نیست و برای استفاده از آن خرید اشتراک ChatGPT Plus و پرداخت ماهیانه ۲۰ دلار الزامی است، اما روش‌هایی وجود دارند که کاربران می‌توانند از طریق آن‌ها به صورت رایگان به ChatGPT 4 دسترسی داشته و از قابلیت‌های منحصر به فرد آن استفاده کنند.
 
 
OpenAI در تاریخ ۱۴ مارس ۲۰۲۳، از آخرین مدل هوش مصنوعی خود با عنوان GPT-4 رونمایی کرد که در حال حاضر پیش‌رفته‌ترین مدل هوش مصنوعی در دسترس عموم شناخته می‌شود. قدرت GPT-4، توانایی آن در تولید متن‌های مختلف به سبک انسان است و به همین دلیل، ابزاری قدرتمند در تولید محتوا، کپی رایتینگ، وکالت، برنامه‌نویسی و حتی منبعی برای معلمان شناخته می‌شود.
 
لازم به ذکر است که ایمنی، یکی از ویژگی‌های مهم در Chat GPT-4 است. این نسخه قادر است تا ۸۲ درصد کمتر به درخواست‌های غیر مجاز کاربران پاسخ دهد به طوریکه شرکت‌هایی مانند مایکروسافت از این تکنولوژی در موتور‌های جستجو خود استفاده می‌کنند. همچنین نسخه جدید بر‌خلاف نسخه‌های 3 و 3.5 که تنها محدود به ورودی و خروجی متنی بودند، قادر است در کنار متن‌ها، تصاویر را نیز پردازش کند و برای پاسخ‌دهی به سوالات از تفسیر عکس‌ها استفاده کند. لازم به ذکر است که دقت GPT-4 در مقایسه با نسخه‌های قبلی ۴۰ درصد افزایش یافته و با درک زبان‌های دیگر می‌تواند به ۲۶ زبان زنده‌ی دنیا پاسخ درست دهد!
 
البته این نکته را از قلم نیندازیم که نقطه ضعف بزرگ GPT-4 در مقایسه با نسخه‌های قبلی خود در سرعت پردازش اطلاعات است که دقت و امنیت بالای آن در پاسخ‌دهی باعث شده تا این نقطه ضعف پوشش داده شود.
 
با این حال GPT-4 در حال حاضر فقط با پرداخت ماهانه ۲۰ دلار و خرید سرویس ChatGPT Plus قابل دسترس است. اما اگر قصد ندارید حتی ۱ ریال هم برای استفاده از این ابزار پرداخت کنید، نگران نباشید! خوشبختانه هنوز سایت‌هایی وجود دارند که به کاربران این امکان را می‌دهند که به صورت غیر مستقیم و رایگان، به نسخه‌ی نسل چهارم  ChatGPT دسترسی داشته و از ویژگی‌های مثال‌نزدنی و قدرتمند آن استفاده کنند.
 
در این مطلب قصد داریم به شما ۸ پلتفرمی که دسترسی رایگان به ChatGPT 4 را ارائه می‌دهند معرفی کنیم تا بتوانید بدون نیاز به خرید اشتراک، استفاده از این مدل عظیم زبانی پیشرفته را تجربه کنید.
 
 
 
دسترسی رایگان به ChatGPT 4 توسط Poe.com
Poe یک چت‌بات حرفه‌ای است که به کمک آن می‌توانید به انواع ابزارهای هوش مصنوعی، از جمله ChatGPT 4، به صورت رایگان  دسترسی پیدا کنید. Poe همچنین این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با توجه به نیاز‌هایتان، قابلیت‌های GPT-4 را سفارشی کنید و حتی می‌توانید ربات‌های خود را با این مدل‌های شخص ثالث ایجاد کنید!
 
بگذارید تنها محدودیت Poe را همین‌جا به شما گوشزد کنم! تنها محدودیت Poe این است که فقط یک‌بار در روز اجازه‌ی جست و جو در GPT-4 را به شما می‌دهد، پس خبری از استفاده‌ی نامحدود نیست!
 
برای دسترسی رایگان به ChatGPT 4 از طریق Poe مراحل زیر را طی کنید:
 
۱) با استفاده از این لینک، وارد سایت شوید.
 
۲) آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود را بنویسید و سپس با وارد کردن کد، مراحل تایید را تکمیل کنید.
 
۳) در نوار سمت چپ، روی گزینه‌ی GPT-4 کلیک کنید.
 
۴) حال وقت آن است که پیام خود را تایپ کنید!
 
 
 
Microsoft Bing
Bing، موتور جستجوی مایکروسافت، از آخرین مدل GPT-4 پشتیبانی می‌کند و می‌توانید با استفاده از این چت‌بات هوش مصنوعی، دسترسی رایگان به ChatGPT 4 داشته باشید. همچنین هوش مصنوعی Bing به برخی ویژگی‌هایی خاص مجهز شده است که حتی در خود ChatGPT 4 هم وجود ندارد!
 
برای دسترسی رایگان به ChatGPT 4 از طریق Bing مراحل زیر را طی کنید:
 
۱) جدید‌ترین ورژن Microsoft Edge را روی سیستم خود نصب کنید.
 
۲) از طریق این لینک وارد سایت رسمی بینگ شوید.
 
۳) روی گزینه‌ی«Start Chatting»که در بالای صفحه سمت چپ مشاهده می‌کنید کلیک کنید و تجربه‌ی هیجان‌انگیز استفاده از GPT-4 را شروع کنید!
 
 
Hugging Face’s Transformers
Hugging Face یک کتابخانه‌ی منبع باز برای پردازش زبان طبیعی است که شامل مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی، از جمله GPT-4 است. این کتابخانه تحت مجوز مجاز آپاچی ارائه شده و از طریق GitHub قابل دسترسی است و برای دسترسی رایگان به GPT-4 از طریق این پلت‌فرم، نیازی به وارد کردن کلید API نخواهید داشت.
 
اینجا هم باید به شما راجع به محدودیت جزیی این سایت اخطار بدهم! به دلیل ترافیک بالا، ممکن است برای استفاده از این بات مجبور شوید هر بار مدتی در صف انتظار بمانید! یعنی هر بار برای دریافت پاسخ، چند دقیقه‌ای معطل شوید که از نظر من بهتر از پرداخت ماهانه ۲۰ دلار پول ناقابل است!
 
برای دسترسی رایگان به ChatGPT 4 از طریق Hugging Face مراحل زیر را طی کنید:
 
۱) از طریق این لینک وارد سایت شوید.
 
۲) سوال خود را تایپ کنید و روی گزینه‌ی Run کلیک کنید!
 
 
 
دسترسی رایگان به ChatGPT 4 توسط Ora.sh
Ora.sh یک پلتفرم مبتنی بر وب است که اخیرا ویژگی جدیدی را معرفی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد بدون هیچ هزینه‌ای GPT-4 را آزمایش کنند. از طریق این پلتفرم کاربران می‌توانند به سرعت برنامه‌های هوش مصنوعی را با استفاده از یک رابط‌چت ایجاد کنند که می‌تواند با دیگران به اشتراک گذاشته شود.
 
یکی از مزایای اصلی این سایت این است که هیچ محدودیتی برای ارسال پیام اعمال نمی‌کند. یعنی نه صف انتظاری و نه سقف تعداد پیام روزانه!
 
برای دسترسی رایگان به ChatGPT 4 از طریق Ora.sh مراحل زیر را طی کنید:
 
۱) از طریق این لینک وارد پلتفرم مورد نظر شوید.
 
۲) از طریق ایمیل ثبت‌نام کنید.
 
۳)هر سوالی دارید مستقیما و رایگان بپرسید!
 
Nat.Dev برای دسترسی رایگان به ChatGPT 4 
مدیر عامل سابق GitHub، نات فریدمن، اخیرا سرویس جدیدی به نام Nat.Dev راه اندازی کرده است تا از مدل‌های پیشرفته‌ی هوش مصنوعی، بدون نیاز به رمز API استفاده کنید و این یعنی از طریق این سرویس می‌شود به راحتی و رایگان، از GPT-4 استفاده کرد!
 
البته در حال حاضر Nat.Dev تنها در نسخه‌ی بتا ارایه شده و برای استفاده از این ابزار نیاز به کد دعوت دارید تا به لیست انتظار وارد شوید! همچنین این سرویس تنها امکان روزانه ده پرس و جو را برای شما فراهم می کند.
 
برای دسترسی رایگان به ChatGPT 4 از طریق Nat.Dev مراحل زیر را طی کنید:
 
۱) از طریق این لینک وارد سایت شوید.
 
۲) پایین بیایید تا به بخش «GPT-4 Playground» برسید.
 
۳) روی گزینه‌ی «Try it out» کلیک کنید تا بتوانید رایگان از GPT-4 استفاده کنید.
 
 
ForeFront
ForeFront یک پلتفرم برجسته هوش مصنوعی است که در قسمت بک‌اند خود از ChatGPT و GPT-4 استفاده می‌کند و در حال حاضر به شما اجازه می‌دهد به مدل GPT-4 بدون هیچ هزینه‌ای دسترسی داشته باشید و خوشبختانه هیچ محدودیتی در تعداد پیام‌های ارسالی روزانه برایتان مشخص نکرده است!
 
پس از ثبت‌نام، با کلیک روی دکمه پلاس می‌توانید به راحتی بین مدل های GPT-3.5 و GPT-4 جابجا شوید و علاوه بر این، برای افزودن هیجان بیشتر به مکالمات خود، می‌توانید شخصیت ربات چت را در اواسط مکالمه تغییر دهید.
 
برای دسترسی رایگان به ChatGPT 4 از طریق ForeFront مراحل زیر را طی کنید:
 
۱) وارد این لینک شده و اکانت خود را بسازید.
 
۲) داخل منو، گزینه‌ی GPT-4 را انتخاب کرده و پرسونای «Helpful Assistant» را انتخاب کنید.
 
۳) بات GPT-4 شما آماده است! فقط کافی است سوال خود را مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید!
 
Claude AI
Claude یک دستیار بسیار قوی هوش مصنوعی است که به دست Anthropic توسعه داده شده است، استارتاپی که توسط کارمندان سابق Open AI تاسیس شده است.در حال حاضر Claude به شما امکان انتخاب بین دو ورژن را می دهد: Claude و Claude instant. در حالی که Claude یک مدل با عملکرد بالا است Claude instant یک گزینه سبک تر و سریعتر است.
 
Claude در کارهای مختلفی مثل مکالمه، سوال و جواب، پردازش متن، خلاصه سازی، جستجو، نوشتن خلاقانه و کدنویسی مهارت دارد. همچنین می‌توانید این دستیار هوش مصنوعی را مطابق با میل‌تان شخصی سازی کنید. یعنی بسته به علاقه رفتار، لحن و شخصیتی که با شما صحبت می‌کند را از بین گزینه‌های مختلف، انتخاب کنید.
 
برای دسترسی رایگان به ChatGPT 4 از طریق Claude AI مراحل زیر را طی کنید:
 
۱) از طریق این لینک وارد سایت مورد‌نظر بشوید.
 
۲) از طریق ایمیل یا اکانت گوگل خود، اکانت بسازید.
 
۳) بعد از اینکه موفق به ساخت اکانت و ورود شدید، می توانید یا از طریق رابط چت در سایت و یا با استفاده از API موجود در کنسول توسعه دهنده، به قابلیت‌های متنوع آن دسترسی داشته باشید.
 
 
Merlin
Merlin ابزار قدرتمند دیگری است که از طریقش می‌توانید به راحتی، از قابلیت‌های ChatGPT Plus بصورت رایگان استفاده کنید و برای تولیدکنندگان محتوا، نویسندگان، بازاریابان و در کل هر کسی که نیاز به تولید سریع محتوا و خلاصه نویسی دارد، ابزار ایده‌آلی است و همچنین می‌تواند به شما در خلاصه کردن مقالات، ویدئوهای یوتیوب، وب سایت‌ها، اسناد، جستجو در اینترنت و افزایش سرچ گوگل وبسایتتان کمک کند.
 
به کمک Merlin می‌توانید به سادگی متن‌های کوتاه برای پاسخ به ایمیل‌های ارسالی خود تولید کنید، برای تولید محتوا ایده بگیرید و حتی برای افزایش دنبال‌کنندگان توییتر خود ازش کمک بگیرید. (راهنما)
 
برای استفاده از این ابزار از طریق این لینک وارد شوید.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.