بازار سرمایه

تجارت الکترونیک

October 14, 2023
9:33 شنبه، 22ام مهرماه 1402
کد خبر: 150437

صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین به تایید نزدیک شد؟

در افشاگری اخیری که مطمئنا بازار ارزهای دیجیتال را تحریک خواهد کرد، تحلیلگران بلومبرگ احتمال ۹۰ درصدی برای تایید نظارتی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF ) را پیش‌بینی کردند؛ این تجزیه و تحلیل در میان انتظارات رو به رشد جامعه ارزهای دیجیتال انجام می‌شود و این پتانسیل را دارد که به‌طور قابل توجهی بر موقعیت بیت‌کوین در بازارهای مالی سنتی تاثیر بگذارد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از کریپتوکارنسی، صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مدت‌هاست که به‌عنوان ابزاری محوری شناخته شده‌اند که می‌توانند شکاف بین بازارهای متعارف و دنیای تا حدی مرموز ارزهای دیجیتال را پر کنند. اگر آنها چراغ سبز را از رگولاتورها دریافت کنند، راه را برای طیف وسیع‌تری از سرمایه‌گذاران برای مشارکت در سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین با راحتی بیشتر ساختارهای نظارتی آشنا هموار می‌کنند.
 
در حالی که جامعه کریپتو سال‌ها در حسرت آنها بوده است، نهادهای نظارتی از لحاظ تاریخی محتاط عمل کردند و نگرانی‌هایی در مورد دستکاری بازار، نوسانات و حمایت از سرمایه‌گذاران را ذکر کرده‌اند با این حال، با پیش‌بینی اخیر بلومبرگ، به نظر می‌رسد که این رخداد ممکن است به نفع این مورد سرمایه‌گذاری تغییر کند.
 
در صورت تایید، به احتمال زیاد شاهد هجوم سرمایه نهادی به اکوسیستم بیت‌کوین خواهیم بود که موقعیت آن را در چشم‌انداز مالی جهانی مشروعیت بیشتری می‌بخشد. چنین حرکتی همچنین می‌تواند زمینه را برای سایر صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر رمزنگاری فراهم کند و دوره جدیدی از محصولات مالی یکپارچه را نوید دهد.
 
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۰۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۰.۶۳ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۹.۹۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۰ درصد کاهش داشته است.
 
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶.۴۳ میلیارد دلار است که ۱۶.۴۸ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۸۷ میلیارد دلار است که ۷.۰۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۴.۷۲ میلیارد دلار است که ۹۳.۵۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.
 
به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۸:۴۱ دقیقه به وقت شرقی)
 
این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.
 
۱- بیت‌کوین
 
قیمت: ۲۶ هزار و ۹۲۱.۵۵ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۷ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۵۷  درصد کاهش
 
۲- اتریوم
 
قیمت: ۱۵۵۳.۳۱ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۷۶ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۳۶ درصد کاهش
 
۳- تتر
 
قیمت: ۱.۰۰ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۶ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۴ درصد کاهش
 
۴- بایننس کوین
 
قیمت: ۲۰۶.۷۹  دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۸۱ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۳.۱۵ درصد کاهش
 
۵-  ریپل
 
قیمت: ۰.۴۸۵۵ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۷۷ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۷.۱۳  درصد کاهش
 
۶- یو اس دی کوین
 
قیمت: ۱.۰۰ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش
 
۷-  سولانا
 
قیمت: ۲۲.۰۵ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۰۵ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۷۳ درصد کاهش
 
۸-  کاردانو
 
قیمت: ۰.۲۴۶۶ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۱ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۳۸  درصد کاهش
 
۹ – دوج کوین
 
قیمت: ۰.۰۵۸۵۹ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۱.۱۳ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۸۱ درصد کاهش
 
۱۰ – پولکا دوت
 
قیمت: ۳.۴۷ دلار
 
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۶۰ درصد افزایش
 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۳۶ درصد کاهش
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.