دولت الکترونیک

فناوری اطلاعات

November 28, 2023
14:57 سه شنبه، 7ام آذرماه 1402
کد خبر: 152915

آخرین وضعیت اتصال دستگاه‌ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

منبع: ایسنا

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر از مرحله اتصال گذر کرده‌ایم و موضوع اتصال جدی نداریم و بحث تکمیل خدمات را پیگیری می‌کنیم.

جواد موحد – معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات – در همایش تبیین قوانین توسعه دولت هوشمند و حکمرانی داده‌های ملی درباره سیر راه‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، اظهار کرد: بر اساس بند و تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ مقرر شد این پنجره شکل گیرد که از اردیبهشت ماه رسما اتصال دستگاه‌ها شروع شد.

وی افزود: در حال حاضر از مرحله اتصال گذر کرده‌ایم و موضوع اتصال جدی نداریم و بحث تکمیل خدمات را پیگیری می‌کنیم.

موحد در ادامه سخنانش به تعداد دستگاه‌های متصل شده پرداخت و گفت: در سال ۱۴۰۰، ۱۰ دستگاه، در سال ۱۴۰۱، ۱۲۹ و در آذرماه سال جاری ۱۳۷ دستگاه متصل شده‌اند. همچنین ۲۹ میلیون کاربر در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند داریم که احراز هویت و ثبت نام کرده‌اند.

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات همچنین در ادامه به سامانه‌های پر مخاطب ملی استانی هم مانند درگاه پیشخوان وزارت آموزش و پرورش، پنجره واحد وزارت راه و شهر سازی کشور و سایر موارد هم اشاره کرد.

وی همچنین درباره چالش‌های این حوزه هم تشریح کرد: در این زمینه چالش‌ها و مشکلاتی را در راه‌اندازی مانند بحث های زیرساختی داشتیم، اما خوشبختانه در تیرماه نزدیک ۱۸ میلیون مراجعه داشتیم که برای اولین بار موفق شدیم خدمات را به مردم ارائه دهیم.

او در پایان به ارائه آماری از آخرین وضعیت اتصال دستگاه‌ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند پرداخت و تصریح کرد: وزارت نیرو ۸۹ درصد، وزارت کار ۸۷ درصد، آموزش و پرورش ۸۶ درصد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۸۰ درصد خدمات خود را از طریق این پنجره به مردم ارائه می‌دهند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.