خبر اول

فناوری اطلاعات

هوش مصنوعی

December 3, 2023
12:52 یکشنبه، 12ام آذرماه 1402
کد خبر: 153319

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش مجلس: کتب درسی باید متناسب با هوش مصنوعی تالیف شود

منبع: خبرگزاری خانه ملت

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید خود را با هوش مصنوعی مطابقت دهد، گفت: وزارت آموزش و پرورش باید زیرساخت‌های پذیرش هوش مصنوعی را در علوم خود فراهم کند، در کنار آموزش دانش آموزان برای پذیرش این فناوری باید کتب درسی را متناسب با آن تالیف کرد و پایه‌های درسی دانش آموزان به نوعی با این تغییر و تحولات همراه شود.

مهدی اسماعیلی در مورد ورود هوش مصنوعی به کتب درسی گفت: هوش مصنوعی واقعیت جهان امروزی است که وارد زندگی بشر شده و در آینده نه چندان دور شاید کمتر از  ۵ سال آتی بیشتر ابعاد زندگی بشر را تحت الشعاع قرار دهد و اگر کشوری نتواند خود را با شرایط این دانش تطبیق دهد بی تردید دچار یک عقب ماندگی بزرگی خواهد بود .

هوش مصنوعی با سرعت بسیاری در حال جولان است

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هوش مصنوعی با سرعت بسیاری در حال جولان است، ادامه داد: آموزش و پرورش کشور باید با سرعت تمام خود را با این تکنولوژی روز دنیا مطابقت دهد، هوش مصنوعی شاخه‌ای از علوم یارانه ای محسوب می‌شود که هدف آن تولید ماشین‌های هوشمندی است که توانایی انجام امور مربوط به هوش انسانی است را به راحتی انجام دهد، به نوعی این فناوری مصنوعی شبیه سازی هوش انسانی است .

آموزش و پرورش باید خود را با هوش مصنوعی مطابقت دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش باید خود را با هوش مصنوعی مطابقت دهد، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش باید زیرساخت‌های پذیرش هوش مصنوعی را در علوم خود فراهم کند، در کنار آموزش دانش آموزان برای پذیرش این تکنولوژی باید کتب درسی را متناسب با هوش مصنوعی تالیف کرد و به نوعی پایه‌های درسی دانش آموزان با این تغییر و تحولات همراه شود.

هوش مصنوعی بر سه پایه مهم استوار است

اسماعیلی با بیان اینکه باید زیر ساخت‌های لازم برای پذیرش هوش مصنوعی در کتب درسی دانش آموزان فراهم شود، تصریح کرد: هوش مصنوعی بر سه پایه مهم یادگیری، استدلال و درک مطلب سفارش می‌کند که هر سه مورد از ملزومات آموزشی کشور هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه هوش مصنوعی باید به چرخه آموزشی کشور وارد شود، یادآور شد: در آینده‌ای نه چندان دور زندگی بشر درگیر هوش مصنوعی خواهد شد و باید هر چه سریع‌تر این مسئله وارد محتویات آموزش و پرورش کشور شود.  /

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.