امنیت

December 21, 2023
14:44 پنجشنبه، 30ام آذرماه 1402
کد خبر: 155141

آسیب‌پذیری DoS ‌در Apache Doris

منبع: ماهر

یک آسیب‌پذیری با شناسه‌ CVE-2023-41314 و شدت بالا (7.8) در Apache Doris شناسایی شده است که امکان حمله DoS یا بارگیری فایل‌های دلخواه از گره FE را از طریق دسترسی بدون احراز هویت برای مهاجم فراهم می‌آورد. این آسیب‌پذیری متأثر از عملکرد ناشناخته فایل /api/snapshot و /api/get_log_file از مؤلفه API است. دستکاری ورودی ناشناخته منجر به آسیب‌پذیری احراز هویت نامناسب می‌شود. زمانی‌که مهاجم ادعا می‌کند احراز هویت شده است، Apache Doris نمی‌تواند صحت این ادعا را به ‌درستی ثابت ‌کند. این آسیب‌پذیری محرمانگی، یکپارچگی و در دسترس‌پذیری را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

محصولات تحت تأثیر
این آسیب‌پذیری محصول Apache Doris نسخه‌های 1.2.0 تا نسخه قبل از 2.0.3 را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

توصیه‌های امنیتی
توصیه می‌شود کاربران در اسرع وقت نسبت به ارتقاء Apache Doris به نسخه 2.0.3 اقدام نمایند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.