دولت الکترونیک

فناوری اطلاعات

January 13, 2024
11:02 شنبه، 23ام دیماه 1402
کد خبر: 157900

آغاز ثبت الکترونیک مزایده‌های احکام مدنی در استان تهران

منبع: زومیت

رئیس کل دادگستری استان تهران از برگزاری مزایده‌های اجرای احکام مدنی به‌صورت الکترونیک خبر داد.

علی القاصی در نشست آموزشی برگزاری الکترونیک مزایده‌های اجرای احکام مدنی گفت: «از روز جاری ثبت مزایده‌ها حتماً به‌صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد و از ثبت مزایده‌ها به شیوه سنتی در تمامی واحدهای قضایی استان تهران جلوگیری خواهد شد.»

او این روش را در ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی و تضمین صحت عملکرد اجرای احکام مدنی اثرگذار خواند و افزود: «دستگاه قضایی مدت‌ها به‌دنبال برگزاری مزایده‌ها به‌صورت شفاف و الکترونیک بود که محقق شد.» القاصی در ادامه با اشاره به آسیب‌های روش سنتی و الزامات قانونی برگزاری الکترونیک مزایده‌های اجرای احکام مدنی عنوان کرد:

این روش موجبات پیشرفت دستگاه قضا، تسریع و شفافیت در انجام امورات را در پی خواهد داشت و ضمن ایجاد عدالت میان داوطلبان شرکت در مزایده‌ها و رفع پیچ و خم‌های اداری، تسریع در انجام امور، شفافیت و ایجاد رقابت سالم میان شرکت‌کنندگان را در پی خواهد داشت. همچنین احتمال ابطال مزایده، موضوع ماده ۱۳۶ قانون اجرای احکام مدنی تقریباً به صفر می‌رسد و در عین حال انگیزه مردم برای شرکت در مزایده‌ها بیشتر خواهد شد.

به گفته رئیس کل دادگستری استان تهران از تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه، برگزاری تمامی مزایده‌های اجرای احکام مدنی به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود و هیچ مزایده‌ای به شکل سنتی نخواهد بود.

به گزارش رسانه و روابط عمومی دادگستری کل استان تهران، همچنین القاضی به معاونت فناوری اطلاعات و برنامه‌ریزی دادگستری کل استان تهران مأموریت داد تا اقدامات لازم برای آموزش کارکنان شعب اجرای احکام مدنی را در دستور کار قرار دهد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.