امنیت

خبر اول

فناوری اطلاعات

January 29, 2024
16:21 دوشنبه، 9ام بهمنماه 1402
کد خبر: 159479

اطلاعات محرمانه و حساس میلیون‌ها هندی لو رفت

باگ امنیتی در و‌ب‌سایت بزرگ‌ترین ایالت هند، به افشای اطلاعات حیاتی میلیون‌ها شهروند منجر شد.

مشکلات امنیتی ایجادشده در وب‌سایت ایالت راجستان (بزرگ‌ترین ایالت هند)، به لو رفتن اطلاعات محرمانه و حیاتی میلیون‌ها شهروند هند ختم شد. مشکلات مورد بحث به شناسه‌ی اطلاعات هویتی و اقتصادی شهروندان هند مربوط می‌شد.

به‌گزارش تک‌کرانچ، یک محقق امنیتی به‌نام ویکتور مارکوپولوس باگ‌های امنیتی یادشده را در دسامبر ۲۰۲۳ (آذر و دی) کشف کرده بود. این باگ‌ها که به افشای اطلاعاتی از قبیل گواهی تولد و ازدواج و اطلاعات مالی شهروندان منجر شده بودند، هفته‌ی گذشته توسط گروه واکنش اضطراری کامپیوتری دولت هند (CERT-In) رفع شدند.

یکی از باگ‌ها به هر کسی اجازه می‌داد تا با استفاده از شماره تلفن فرد به اطلاعات شخصی او دست پیدا کند. یکی دیگر از باگ‌ها که به بررسی نادرست رمز‌های یک‌بارمصرف از سوی سرور مربوط می‌شد، امکان دسترسی به اطلاعات حساس شهروندان را فراهم می‌کرد.

شناسه‌ی اطلاعاتی هند که بیش از ۲۰ میلیون خانواده را تحت پوشش خود دارد، در سال ۲۰۱۹ با هدف دسترسی به طرح‌های رفاهی دولتی تأسیس شده بود.

منبع: زومیت
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.