امنیت

February 9, 2024
11:06 جمعه، 20ام بهمنماه 1402
کد خبر: 160300

کشف آسیب‌پذیری بحرانی در Fortinet FortiSIEM

به ‌تازگی یک آسیب‌پذیری بحرانی با شناسه CVE-2024-23109,CVE-2024-23108 و شدت ۱۰ کشف شده است. این آسیب‌پذیری به دلیل بررسی و اجرای نادرست فرمان‌های سیستم‌عامل به وجود می‌آید که از این طریق مهاجم می‌تواند با تغییر ورودی‌هااز طریق API Request Handler، دستورات سیستمی خود را اجرا کند که این امر منجر به os command injection می‌شود.

این آسیب پذیری محصولات زیر را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد:
• نسخه های 7.1.0 تا 7.1.1
• نسخه های 7.0.0 تا 7.0.2
• نسخه های 6.7.0 تا 6.7.8
• نسخه های 6.6.0 تا 6.6.3
• نسخه های 6.5.0 تا 6.5.2
• نسخه های 6.4.0 تا 6.4.2

اعمال به‌روزرسانی به نسخه نهایی این آسیب‌پذیری را رفع می‌کند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.