تلفن همراه

February 9, 2024
11:12 جمعه، 20ام بهمنماه 1402
کد خبر: 160312

فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی و دوره پسادکتری حوزه اتصال‌پذیری و ارتباطات

فراخوان «حمایت از طرح‌های پژوهشی و دوره پسادکتری» با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری اعلام شد.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، این فراخوان با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با همکاری مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و بنیاد ملی علم ایران اعلام شد.

هدف از این فراخوان بهره‌مندی از ظرفیت اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و تقویت و تشویق جامعه دانشگاهی در حمایت از «طرح‌های پژوهشی اعضای هیأت علمی» و «دوره‌های پسادکتری» در راستای نیازهای کشور در صنعت ارتباطات و متناسب با اولویت‌های ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات و نیز شرکت همراه اول در سطح ملی و بین‌المللی می‌باشد.

متقاضیان طرح‌های پژوهشی باید از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی مورد تأیید «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» و «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی» باشند. متخصصان غیر هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند به عنوان همکار در طرح‌ها حضور داشته باشند.

سقف حمایتی از طرح‌های پسادکتری به صورت حق‌الزحمه پژوهشگر پسادکتری ۸۰ درصد حقوق استادیار پایه یک، مسئول طرح ۲۰ میلیون تومان و همچنین هزینه اجرای طرح تا سقف ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

سقف حمایتی مشترک از طرح های پژوهشی که شامل یک استاد یا بیش از آن از یک دانشگاه هستند، حداکثر یک میلیارد تومان است. بیش از یک استاد از چند دانشگاه مختلف هستند، حداکثر دو میلیارد تومان است و در نهایت حمایت از طرح‌هایی که تا TRL 3 هستند حداکثر دو میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

حمایت از دوره‌های پسادکتری با موضوعات زیر خواهد بود:

سرویس‌های نوین شبکه
سامانه‌ها و تجهیزات شبکه
شبکه دسترسی رادیویی

حمایت از طرح‌های پژوهشی در محورهای زیر صورت خواهد گرفت:

– Cell- Free Massive MIMO
– Reconfigurable Intelligent Surfaces (RIS)
– High Altitude Platform Systems (HAPS)
– Massive MIMO (mMIMO)
– Beamforming
– FSO 100 Gbps/ Long Range
– MMWave Cellular Network
– TeraHertz Communications

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر تا 15 اسفند ماه فرصت دارند با شماره‌های ۰۲۱۸۲۱۶۱۱۵۷ و ۰۹۱۲۶۰۲۷۸۸۹ تماس گیرند و یا با نشانی ایمیل cct@isti.ir سؤالات خود را مطرح و با مراجعه به سایت insf.org، نسبت به ثبت تقاضای طرح‌های پیشنهادی خود اقدام کنند.

 

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.