اپراتورها

تلفن همراه

February 16, 2024
0:32 جمعه، 27ام بهمنماه 1402
کد خبر: 160854

اتصال 29 روستای استان فارس به اینترنت با اعتبار 58 میلیارد تومانی

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از اتصال 29 روستای استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و دسترسی این روستاها به اینترنت پرسرعت همراه با اعتبار 58 میلیارد تومان از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، حمید سلیمان پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: با احداث 10 سایت جدید و ارتقای 9 سایت موجود، دسترسی اینترنت پرسرعت همراه برای 29 روستای دیگر استان فارس با جمعیت 10 هزار و 596 نفر در قالب سه هزار و 129 خانوار فراهم شده است.
سلیمان پور روستاهای چهارطاق، اسماعیل آباد و دولت آباد از توابع شهرستان مرودشت، روستای گنجه ای از توابع شهرستان کوهچنار، روستاهای گویم و چنار برگ از توابع شهرستان ممسنی، روستاهای میرحسنی و خلیفه ها از توابع شهرستان لامرد، روستاهای بیشه زرد، حاجی آباد و ابوعسکر از توابع شهرستان قیر و کارزین را روستاهای جدیدی برشمرد که با بهره برداری از شش سایت جدید توسط ایرانسل به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

وی روستای مز از توابع شهرستان خنج، روستای بنکوی عشایری میرکی از توابع شهرستان فسا، روستاهای مزرعه سنگ بر، هرگان، علی آباد، چاه سوارآغا و عربو از توابع شهرستان نی ریز، روستای علاء الدوله از توابع شهرستان سروستان، روستاهای بیدکرز و قره کنار از توابع شهرستان ممسنی، روستاهای عطابخش غنی، تنگ طاها ، ده بالا (ده ملکو) و ماسالاری (تیاب) از توابع شهرستان داراب، روستاهای میگلی، سمنگ و انارمهر از توابع شهرستان فیروزآباد و روستای ظهراب آباد از توابع شهرستان کازرون را روستاهای جدیدی نام برد که با احداث چهار سایت جدید و ارتقای 9 سایت موجود توسط همراه اول به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

رئیس شورای راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مبلغ هزینه شده برای افتتاح این سایت ها را 58 میلیارد تومان از محل منابع طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «USO» اعلام کرد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.