اپراتورها

تلفن همراه

خبر اول

February 26, 2024
12:23 دوشنبه، 7ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161224

دولت تایلند یک سیستم هشدار اضطراری پخش سلولی راه‌اندازی می‌کند

ICTna.ir – پراسرت جانتاراروانگتونگ، وزیر اقتصاد و جامعه دیجیتال تایلند (DES) می گوید که سیستم هشدار اضطراری پخش سلولی این کشور امسال به طور کامل عملیاتی می شود. وزارت اقتصاد و جامعه دیجیتال تایلند (MDES) در نظر دارد در طول سال یک سیستم هشدار اضطراری پخش سلولی ایجاد کند تا به کشور در هنگام بلایا و ناآرامی‌های داخلی کمک کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طبق گزارش رسانه های محلی، پیشنهاد سیستم سراسری ماه آینده برای تصویب به کابینه ارائه خواهد شد. پراسرت جانتاراروانگتونگ، وزیر MDES گفت که اپراتورهای بزرگ مخابراتی تایلند باید هر کدام 300 میلیون بات معادل 8.36 میلیون دلار آمریکا سرمایه گذاری کنند تا مرکز پخش تلفن همراه خود را برای خدمت به سیستم ایجاد کنند. او تخمین زد که نصب هر مرکز پخش سلولی بیش از شش ماه طول می کشد.

از سوی دیگر، این وزارتخانه باید 400 میلیون بات معادل 11.14 میلیون دلار را برای راه اندازی نهاد پخش سلولی خود هزینه کند که در حال برنامه ریزی برای تامین این پروژه از طریق صندوق ملی صدا و سیما و مخابرات است.

با وجود زمان بندی فشرده، MDES انتظار دارد که سیستم هشدار اضطراری پخش سلولی تا پایان سال میلادی جاری به طور کامل عملیاتی شود.

دولت همچنان باید آژانسی را ایجاد کند که مرکز جدید پخش سلولی را اداره کند و در مواقع اضطراری به عنوان مرکز فرماندهی دولتی عمل کند. پراسرت گفت که انتخاب بین MDES و مرکز کاهش بلایا وزارت کشور است.

این سیستم پخش سلولی دارای دو طبقه است. اولی یک سرویس مبتنی بر مکان است که در حال حاضر توسط اپراتورهای اصلی استفاده می شود و قادر به ارسال پیام های کوتاه به همه تلفن های همراه در مناطق خاص است. دومی سیستم جدید پخش سلولی است.

 

هفت سیاست اصلی تایلند چیست؟

سیستم هشدار اضطراری پخش سلولی یکی از هفت سیاست اصلی MDES برای امسال است.

سیاست‌های دیگر عبارتند از سیاست “ابراول”، به موجب آن دولت امیدوار است که ارائه‌دهندگان خدمات ابری داخلی و خارجی را برای سرمایه‌گذاری در تایلند جذب کند تا این کشور را به مرکز ابری جنوب شرقی آسیا تبدیل کند.

در راستای این سیاست، MDES همچنین قصد دارد خدمات ابری را برای توسعه خدمات عمومی، شامل حدود 75هزار ماشین مجازی، در کمتر از 220 بخش دولتی ارائه کند.

به گفته MDES، تغییر به فضای ابری باعث صرفه جویی 30 تا 50 درصدی از بودجه زیرساخت فناوری اطلاعات به دولت می شود.

در همین حال، هوش مصنوعی همچنین به عنوان یک سیاست اصلی برای سال 2024 شناسایی شده است. MDES برای توسعه زیرساخت هوش مصنوعی از طریق یک پلت فرم یکپارچه سازی خدمات هوش مصنوعی در مرکز داده های دولتی و ابر و توسعه مدل زبان بزرگ تایلندی به عنوان زیرساخت هوش مصنوعی تلاش خواهد کرد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.