دولت الکترونیک

فناوری اطلاعات

February 23, 2024
0:23 جمعه، 4ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161297

برگزاری نخستین نشست ارزیابی دولت الکترونیک از منظر مشارکت الکترونیکی

نخستین نشست از سلسله نشست های ارزیابی دولت الکترونیک از منظر مشارکت الکترونیکی به همت دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین نشست از سلسله نشست های ارزیابی دولت الکترونیک با محوریت بررسی شاخص مشارکت الکترونیک برگزار شد.

شاخص مشارکت الکترونیک یکی از زیر مجموعه های اصلی ارزیابی توسعه دولت الکترونیک (EGDI) به شمار می رود و از مولفه های اساسی خدمات آنلاین محسوب می شود.

در ابتدا مهرداد حیدری دبیر این جلسه وضعیت شاخص های جهانی مرتبط با دولت الکترونیک را توضیح داد و سپس در مورد شاخص مشارکت الکترونیک توضیحاتی ارایه شد.

این جلسه به عنوان نخستین جلسه از سلسله جلسات هم اندیشی پیرامون نقد و ارزیابی دولت الکترونیک بوده و شورای اجرایی فناوری اطلاعات به منظور بهره مندی از نظرات خبرگان و پیشرفت دولت الکترونیک و دولت هوشمند قصد دارد این سلسله جلسات را با افراد دغدغه مند حول موضوعات مرتبط با دولت الکترونیک برگزار کند.

در جلسه امروز احسان کیان‌خواه دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات و جمعی از پژوهشگران پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز پژوهش های مجلس، اعضای هیات علمی دانشکده حکمرانی دانشگاه تهران، جمعیت فضای مجازی پاک (فمپ) و برخی دیگر از کارشناسان و دغدغه مندان حضور داشتند.

شورای اجرایی فناوری اطلاعات متولی گسترش و به کارگیری فناوری اطلاعات در کشور است و یکی از وظایفش نظارت و ارزیابی دولت الکترونیک بوده و به همین منظور، با تاکید بر شاخص های جهانی سلسله نشست هایی برای بررسی و نقد وضعیت دولت الکترونیک در کشور برگزار می کند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.