اینترنت و شبکه

فناوری اطلاعات

February 28, 2024
18:04 چهارشنبه، 9ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161746

میزان دقیق پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به زودی اعلام می‌شود

منبع: مهر

معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی گفت: پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به نسبت گذشته بسیار مطلوب‌تر و بهتر ارزیابی می‌شود و میزان دقیق پیشرفت آن به زودی اعلام خواهد شد.

امیر خوراکیان، معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی در خصوص آخرین ارزیابی این مرکز از میزان پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات گفت: ارزیابی میزان دقیق پیشرفت شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته و در لحظات آخر جمع بندی این ارزیابی هستیم و آخرین ارزیابی از میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به زودی اعلام می‌شود.

وی افزود: در ارزیابی‌های قبلی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات قبلاً درصدی اعلام شده بود که ممکن است در آینده درصدی که اعلام می‌شود از درصدی که قبلاً گفته شده، حتی کمتر هم باشد، این موضوع معنی منفی ندارد بلکه به این معنا است که در این فاصله یک وظایف و مأموریت‌های جدید به پروژه شبکه ملی اطلاعات افزوده شده که وقتی این وظایف و مأموریت جدید را در نظر می‌گیریم ممکن است آن درصد پیشرفت یک مقدار کمتر باشد.

خوراکیان ادامه داد: در مجموع پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به نسبت گذشته بسیار مطلوب‌تر و بهتر ارزیابی می‌شود و با توجه به اینکه محتوا، خدمات و سرویس‌های عمومی مورد نیاز مردم در این شبکه است، هم در وزارت ارتباطات و هم در مرکز ملی فضای مجازی تلاش می‌شود که حداکثر پیشرفت در این شبکه صورت بگیرد.

وی در پایان در خصوص ویژگی شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: هر زمان مساله شبکه ملی اطلاعات مطرح می‌شود این تصور اشتباه شکل می‌گیرد که شبکه ملی اطلاعات یعنی قطع رابطه با اینترنت جهانی در حالی که اینگونه نیست و شبکه ملی اطلاعات مجموع خدمات درونی کشور است که با پایداری با سلامت و تسهیلگری فوق‌العاده بتواند در کشور کار خود را به درستی انجام دهد و این برقراری ارتباط ما با اینترنت جهانی و محتوای جهانی قطعاً در جای خود محفوظ است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.