فناوری اطلاعات

March 1, 2024
10:50 جمعه، 11ام اسفندماه 1402
کد خبر: 161896

رویداد «کاشتن برای آینده» در حوزه « علوم و فناوری‌های کوانتومی »

ششمین رویداد «کاشتن برای آینده» در حوزه علوم و فناوری‌های کوانتومی بـا همکاری مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌ جمهوری و ستاد توسعه فناوری‌های اپتیک و کوانتوم 12 اسفندماه 1402 در محل سالن کهربا دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، کاشتن برای آینده رویدادی گفتمان‌ محور است که با هدف آشنایی دانشجویان، فناوران و پژوهشگران با فناوری‌های نوین و راهبردی و در راستای تأثیرگذاری آنها بر آینده، زندگی مردم و جایگاهشان در داخل کشور برگزار می‌شود. این رویداد که در قالب سخنرانی‌ها و گفتگوهای هدفمند اجرا می‌شود، به دنبال ترویج فناوری‌های نوظهور در میان علاقه‌مندان و فرهیختگان دانشگاهی است.

محمدعلی جعفری‌زاده، استاد تمام بازنشسته دانشکده فیزیک دانشگاه تبریز با موضوع هوش ماشین کوانتومی، رسول رکنی زاده، مدیر مرکز علوم و فناوری کوانتومی دانشگاه اصفهان با موضوع معرفی و آشنایی با فعالیت‌های مرکز کوانتومی اصفهان، جواد صالحی، استاد گروه مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف با موضوع اینترنت کوانتومی در ایران؛ ظرفیت‌ها و چالش‌ها، محمد واحدی، رئیس مرکز نوآوری شبکات ارتباطات کوانتومی با عنوان کوانتوم به زبان دیگر و سید ایمان میرزایی، استادیار گروه فیزیک ماده چگال دانشگاه تربیت مدرس با موضوع رایانه‌های کوانتومی مبتنی بر ابررسانایی از سخنرانان این رویداد هستند.

علاقه‌مندان می توانند تا ساعت 23 روز جمعه 11 اسفندماه برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این رویداد به تارنمای https://evnd.co/EzN1Q مراجعه کنند.

گفتنی است ظرفیت شرکت در این رویداد محدود است و اولویت شرکت با علاقه‌مندانی است که زودتر جهت ثبت نام اقدام کنند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.