فناوری اطلاعات

March 8, 2024
9:46 جمعه، 18ام اسفندماه 1402
کد خبر: 162294

راه‌­اندازی شهر جهانی نوآوری­ و فناوری­‌های نرم­­

رئیس شورای عالی انقلاب ماده واحده «راه‌اندازی شهر جهانی نوآوری و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و خلاق کشور» که در جلسه ۸۹۶ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌تصویب رسیده است، را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی، رئیس­ جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی ماده واحده «راه‌اندازی شهر جهانی نوآوری و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و خلاق کشور» که در جلسه ۸۹۶ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌تصویب رسیده است را به این شرح ابلاغ کرد:

«وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
جهاد دانشگاهی

ماده واحده «راه‌­اندازی شهر جهانی نوآوری­ و فناوری­‌های نرم­­ و صنایع فرهنگی و خلاق کشور» که در جلسه ۸۹۶ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس مصوبه جلسه ۴۶۱ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی (بنا به پیشنهاد شورای هنر) به تصویب رسیده است؛ برای اجراء ابلاغ می‌­گردد:

«ماده واحده- با عنایت به تأثیر صنایع فرهنگی و خلاق در گسترش عناصر اصلی قدرت نرم کشورها متناسب با شرایط بومی و فرهنگی آنها و نیز تأثیر آن در رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار و نظر به اهمیت و نقش این گونه از صنایع بر سرمایه­های فرهنگی و تمدنی ایران اسلامی در پیشرفت کشور و ذیل سند ملی توسعه فناوری های فرهنگی و نرم؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است با همکاری پارک ملی علوم و فناوری­‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی و سایر دستگاه­های ذی­ربط نسبت به تأسیس «شهر جهانی نوآوری­ و فناوری­های نرم­­ و صنایع فرهنگی و خلاق کشور» با اهداف ذیل اقدام نماید:

الف- ایجاد سکوی یکپارچه تجارت و صادرات کالاها و خدمات مرتبط با حوزه فناوری­های نرم، صنایع فرهنگی و خلاق
ب- ساماندهی تولید، عرضه و بازاریابی کالاها و خدمات این حوزه
ج- ایجاد و تثبیت اشتغال مرتبط با این حوزه
د- تقویت و افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان

تبصره- جزئیات طرح تأسیس شهر جهانی مزبور، شامل؛ امکانات سخت­افزاری و نرم­افزاری مورد نیاز، ساختار تشکیلاتی، نحوه تأمین منابع مالی، پیشنهاد و تعیین دستگاه­های همکار و سایر موارد لازم، ظرف مدت دو ماه از تاریخ ابلاغ این ماده‌واحده؛ تهیه و جهت بررسی به شورای هنر ارائه می­‌گردد».

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.