تجارت الکترونیک

فناوری اطلاعات

April 16, 2024
21:13 سه شنبه، 28ام فروردینماه 1403
کد خبر: 164463

رشد ۲۵درصدی اعتبارات وزارت ارتباطات

منبع: Digiato

بر اساس جداول قانون بودجه کل کشور در سال ۱۴۰۳، مجموع اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیش از ۲۵درصد رشد به مبلغ ۱۹ هزار و ۵۸۳ میلیارد و ۷۰۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

مجموع اعتبارات این وزارت در بودجه مصوب سال گذاشته بیش از ۱۵ همت بود.

به گزارش دیجیاتو، بر اساس قانون بودجه کل کشور در سال ۱۴۰۳، اعتبارات هزینه‌ای وزارت ارتباطات ۲ هزار و ۲۸۴ میلیارد و ۳۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مصوب نیز ۱۷ هزار و ۱۰۹ میلیارد و ۳۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. این وزارتخانه ۱۹۰ میلیارد تومان نیز اعتبار اختصاصی دارد.

در زیرمجموعه‌های وزارت ارتباطات اعتبارات هزینه‌ای دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات نسبت به سال قبل ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و به ۳.۵ میلیارد تومان رسیده است. این دبیرخانه در سال ۱۴۰۲ مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان اعتبارات تملک داشته که این ردیف اعتبار امسال حذف شده است.

سازمان فضایی ایران در سال ۱۴۰۲ ۶۴ میلیارد و ۵۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعتبارات هزینه‌ای داشته که این مبلغ در بودجه سال ۱۴۰۳ با بیش از ۵۰ درصد افزایش به ۹۶ میلیارد و ۵۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. اعتبارات تملک این سازمان اما از یک هزار و ۱۵۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به ۱۴۴ میلیارد تومان کاهش یافته است.

شرکت ملی پست همانند سال گذشته ۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار تملک دارد و شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان شرکتی سودده سهمی از لایحه بودجه ندارد.

پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دیگر دستگاه اجرایی ذیل وزارت ارتباطات است که اعتبارات هزینه‌ای‌اش از ۱۲۳ میلیارد و ۵۷۱ میلیون تومان به ۱۴۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان رسیده است.

اعتبارات هزینه‌ای سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که سال گذشته بیش از ۲۵۶ میلیارد تومان بوده، امسال به ۳۱۰ میلیارد و ۲۶۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این سازمان از بیش از هزار میلیارد تومان در سال گذشته به ۱۴۴ میلیارد تومان کاهش یافته است.

پارک علم و فناوری نیز دیگر زیرمجموعه این وزارتخانه است که برای آن ۴۵ میلیارد تومان اعتبارات هزینه‌ای و ۱۰ میلیارد و ۸۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دریافت می‌کند. اعتبار اختصاصی این پارک نیز ۵۰ میلیارد تومان قید شده است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.