امنیت

May 10, 2024
13:11 جمعه، 21ام اردیبهشتماه 1403
کد خبر: 165925

کشف آسیب‌پذیری در پایگاه‌داده PostgreSQL

منبع: ماهر

یک آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-2860 و شدت 7.8 (بالا) در پیاده‌سازی Brocade SANnav پایگاه‌داده PostgreSQL کشف شده است. این آسیب‌پذیری یک نقص امنیتی تایید هویت نادرست است و مهاجمی که به ماشین مجازی که Brocade SANnav در آن نصب شده باشد دسترسی پیدا کند در واقع به داده‌های حساس داخل پایگاه‌داده Postgre SQL نیز دسترسی پیدا خواهد کرد.
بر اساس بردارحمله این آسیب‌پذیری :CVSS:3.1/AV:L/AC:L/PR:L/UI:N/S:U/C:H/I:H/A:H بهره‌برداری از آن از شبکه خارجی امکان‌پذیر نیست. مهاجم باید از راه دور (از طریق پروتکلی مانند SSH یا RDP) به سیستم دسترسی داشته باشد، یا نیاز به استفاده از مهندسی اجتماعی یا تکنیک‌های دیگر جهت فریب کاربر ناآگاه برای کمک به شروع بهره‌برداری دارد (AV:L)، بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری نیازمند هیچ پیش‌زمینه‌ای نبوده و به‌راحتی قابل تکرار است و چندان به شرایط خاصی نیاز نیست(AC:L)، مهاجم برای انجام حمله نیاز به حساب کاربری با سطح دسترسی پایین می‌باشد (PR:L)، و به تعامل با کاربر نیاز ندارد (UI:N)، بهره‌برداری از آسیب‌پذیری مذکور بر سایر منابع امنیتی تأثیر نمی‌گذارد (S:U)، در بدترین شرایط با بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری، هر سه ضلع امنیت با شدت بالا تحت تأثیر قرار می‌گیرند (C:H و I:H و A:H).

نسخه‌های قبل از 2.3.0.a از Brocade SANnav تحت تاثیر این آسیب‌پذیری قرار می‌گیرند.

به کاربران توصیه می‌شود که Brocade SANnav را به نسخه 2.3.0.a ارتقاء دهند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.