امنیت

June 7, 2024
12:45 جمعه، 18ام خردادماه 1403
کد خبر: 167496

کشف آسیب‌پذیری در افزونه WordPress SMTP

منبع: ماهر

یک آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-5207 وشدت 7.2 (بالا) در افزونه SMTP (Advanced Email Logging و Delivery Failure Notifications ) وردپرس کشف شده است. از این افزونه می‌توان به منظور کنترل کلیه عملکرد‌های مربوط به ایمیل در وب‌سایت استفاده کرد. مهاجم احراز هویت‌شده از طریق دستکاری querie‌های SQL، می‌تواند اطلاعات حساس را از پایگاه داده استخراج کند. بر اساس بردار حمله این آسیب‌پذیری CVSS:3.1/AV:N/AC:L/PR:H/UI:N/S:U/C:H/I:H/A:H: بهره‌برداری از آن از طریق شبکه خارجی و از راه دور امکان‌پذیر است (AV:N) و به‌راحتی قابل تکرار است و چندان به شرایط خاصی نیاز نیست(AC:L)، مهاجم برای انجام حمله نیاز به حساب کاربری با سطح دسترسی بالایی می‌باشد (PR:H) و به تعامل با کاربر نیاز ندارد (UI:N)، بهره‌برداری از آسیب‌پذیری مذکور بر سایر منابع امنیتی تأثیر نمی‌گذارد (S:U) و در بدترین شرایط هر سه ضلع امنیت به میزان بالایی تحت تأثیر قرار می‌گیرند (C:H و I:H و A:H).

همه نسخه‌های موجود از جمله نسخه 2.9.3 تحت تاثیر این آسیب‌پذیری قرار دارند.

تا به حال راهکاری جهت رفع این آسیب‌پذیری ارائه نشده است .

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.