امنیت

June 7, 2024
12:45 جمعه، 18ام خردادماه 1403
کد خبر: 167498

آسیب‌پذیری دور زدن احراز هویت در JetBrains

منبع: ماهر

آسیب‌پذیری با شناسه CVE-2024-36470 و شدت بالا در محصول JetBrains TeamCity امکان دور زدن احراز هویت در specific edge را برای مهاجم احراز هویت نشده فراهم می‌آورد. این آسیب‌پذیری در برخی سناریوهای خاص، حتی با وجود نصب وصله امنیتی مرتبط، قابل بهره‌برداری است. در این آسیب‌پذیری محرمانگی، یکپارچگی و در دسترس‌پذیری تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

بر اساس بردار حمله این آسیب‌پذیری CVSS:3.1/AV:N/AC:H/PR:N/UI:N/S:U/C:H/I:H/A:H، بهره‌برداری از آن از طریق شبکه خارجی و از راه دور امکان‌پذیر است (AV:N) و پیچیدگی حمله بالا می‌باشد (AC:H)، مهاجم برای انجام حمله به هیچ حساب کاربری با سطح دسترسی خاصی نیاز نیست (PR:N) و به تعامل با کاربر نیاز ندارد (UI:N)، بهره‌برداری از آسیب‌پذیری مذکور بر سایر منابع امنیتی تأثیر نمی‌گذارد (S:U) و در بدترین شرایط هر سه ضلع امنیت به میزان بالایی تحت تأثیر قرار می‌گیرند (C:H و I:H و A:H).

این آسیب‌پذیری JetBrains TeamCity نسخه‌های قبل از 2022.04.6، 2022.10.5، 2023.05.5 و 2023.11.5 را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

توصیه می‌شود کاربران در اسرع وقت نسبت به ارتقاء نسخه‌های آسیب‌پذیر JetBrains TeamCity به نسخه‌های وصله‌شده اقدام نمایند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.