هوش مصنوعی

July 8, 2024
16:03 دوشنبه، 18ام تیرماه 1403
کد خبر: 169524

حمایت حزب کارگر انگلیس از توسعه هوش مصنوعی

منبع: مهر

حزب کارگر انگلیس در بیانیه انتخاباتی خود بر تعهد به ایجاد محیطی مناسب برای حمایت از نوآوری، سرمایه‌گذاری و رشد مشاغل با کیفیت تأکید کرده است.

حزب کارگر انگلیس پس از پیروزی در انتخابات این کشور، با انتشار بیانیه‌ای بر تعهد به ایجاد محیطی مناسب برای حمایت از نوآوری، سرمایه‌گذاری و رشد مشاغل با کیفیت تأکید کرد. به عقیده کارشناسان، این حزب با درک اهمیت هوش مصنوعی در تحول اقتصادی و افزایش رقابت جهانی، توسعه این فناوری را به عنوان یکی از محورهای اصلی خود قرار داده است.

پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی اخیر، حزب کارگر وعده داده است که استراتژی صنعتی بریتانیا را به گونه‌ای تنظیم کند که توسعه فناوری هوش مصنوعی را حمایت کند. کارشناسان معتقدند که این وعده هم راستای جاه‌طلبی‌های دولت فعلی به رهبری ریشی سوناک برای تبدیل انگلستان به یک بازیگر اصلی در عرصه جهانی مقررات هوش مصنوعی است.

گزارش شرکت تحلیلی گلوبال دیتا نشان می‌دهد که گرچه توسعه فناوری یکی از 5 مأموریت کلیدی حزب کارگر نیست، اما این حزب قوی‌ترین تعهد را در میان احزاب اصلی برای حمایت از نقش فناوری در ایجاد تغییر ارائه داده است. متخصصان بر این باور هستند که این تعهد نشان‌دهنده دیدگاه پیشرو حزب کارگر نسبت به نقش حیاتی فناوری‌های نوین در آینده اقتصادی کشور است.

حزب کارگر در بیانیه خود رویکردی عملی‌تر نسبت به حزب محافظه‌کار در زمینه هوش مصنوعی ارائه کرده است. این حزب قصد دارد با معرفی مقررات الزام‌آور برای شرکت‌های توسعه‌دهنده مدل‌های هوش مصنوعی و ممنوعیت ساخت برخی انواع دیپ‌فیک، توسعه و استفاده ایمن از مدل‌های هوش مصنوعی را تضمین کند. این رویکرد عملی می‌تواند به کاهش نگرانی‌های عمومی درباره سوءاستفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی کمک کند و اعتماد عمومی را به این فناوری‌ها بازگرداند.

با این حال، کارشناسان مدعی هستند که جزئیات استراتژی هوش مصنوعی حزب کارگر هنوز مشخص نیست و سوالاتی درباره میزان هماهنگی آن با قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا و تأثیر برگزیت بر جریان سرمایه‌گذاری و تجارت بین بریتانیا و قاره سبز وجود دارد. این مسائل نشان‌دهنده چالش‌های پیچیده‌ای است که حزب کارگر در مسیر اجرای استراتژی هوش مصنوعی خود با آن مواجه خواهد بود.

از سوی دیگر، حزب پیروز در انتخابات پارلمان بریتانیا، علاوه بر اعلام حمایت خود از توسعه هوش مصنوعی، تمرکز بیشتر بر حوزه مراکز داده، گسترش انرژی‌های پاک مبتنی بر فناوری و گسترش خدمات مالی فناورانه را نیز وعده داده است. اموری که بی شک پایبندی به آن‌ها با چالش‌هایی همراه خواهد بود.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که حزب کارگر انگلیس با تاکید بر حمایت از نوآوری و توسعه هوش مصنوعی، نشان داده است که به دنبال تحول اقتصادی و توانمندی فناورانه این کشور است. با این حال، موفقیت این استراتژی به میزان هماهنگی آن با قوانین بین‌المللی و مدیریت چالش‌های موجود بستگی دارد. این موضوعات نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و اجرای مؤثر هستند تا بتوانند منافع اقتصادی و اجتماعی مورد انتظار را به همراه داشته باشند.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.