بازی

فناوری اطلاعات

October 8, 2012
12:25 دوشنبه، 17ام مهرماه 1391
کد خبر: 50862

تاکید دکتر شهریاری بر لزوم بازنویسی بازیهای رایانه ای خارجی و بومی سازی بازیهای رایانه ای

 

دبیر شورایعالی اطلاع رسانی بر لزوم حمایت از تولیدات داخلی در جهت بومی سازی تاکید کرد و گفت: بنیاد ملی بازیهای رایانه ای می تواند با حمایت از تولیدات ایرانی در زمینه القای فرهنگ ایرانی اسلامی در منطقه نقش آفرین باشد.
به گزارش مهر، حجت الاسلام حمید شهریاری با بیان اینکه ارتقای جایگاه گیم کشور در گرو حمایت از بازیهای رایانه ای است، اظهار داشت: حمایت از تولیدکنندگانی که درعرصه تولید بازیهای رایانه ای ملی با سبک زندگی اسلامی فعالیت می کنند، ضروری است.

وی به جایگاه ویژه ای صنعت گیم ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: ایران به عنوان یک کشور اسلامی که دارای توانمندی در تولید گیم بوده می تواند از این ویژگی برای القای پیام اسلامی و سبک زندگی اسلامی و ایرانی برای دیگر ممالک بهره گیرد.

دبیر شورایعالی اطلاع رسانی با اشاره به نقش بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عنوان متولی تولید و حمایت از محصولات ایرانی کشور و منطقه ادامه داد: این بنیاد می تواند با حمایت از تولیدکنندگان داخلی که با ارائه بازیهای رایانه ای با سبک ایرانی و بومی سازی تولیدات سعی در مقابله در برابر هجمه های دشمنان اسلام را دارند بیش از پیش نقش آفرین باشد.

شهریاری به بازیهای رایانه ای خارجی که سعی در ترویج خشونت و فساد اخلاقی دارند اشاره کرد و افزود: بنیاد ملی بازیهای رایانه ای با نظارت بر محتوای بازیهای خارجی می تواند از ورود این قبیل بازی ها به بازار کشور جلوگیری کند.
 
وی ادامه داد: این بنیاد می تواند با ویرایش و بازنویسی بازیهای رایانه ای خارجی از این تولیدات درجهت ارتقای سطح کیفی بازیهای داخلی استفاده و از دستاوردهای محصولات خارجی در زمینه بومی سازی صنعت گیم مطابق با ارزش های اسلامی بهره گیرد.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.