تجارت الکترونیک

فناوری اطلاعات

October 8, 2012
12:26 دوشنبه، 17ام مهرماه 1391
کد خبر: 50865

برنامه اجرایی اتحادیه اروپا برای دولت الکترونیک

 

در سال ۲۰۱۱ اتحادیه اروپا برنامه اجرایی برای سال‌های ۲۰۱۵-۲۰۱۱ را برای شهروندان اروپایی و بخش کسب و کار تصویب کرده است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این برنامه بر روی بهبود حرکت در بازار داخلی کشورهای عضو در قرن ۲۱ تمرکز دارد تا به استراتژی اروپای ۲۰۲۰ برای اقتصادی پایدار، فراگیر و مبتنی بر دانش کمک کند.
اصلی‌ترین هدف آن بهینه‌سازی شرایط برای توسعه خدمات دولت الکترونیک است که شامل توسعه محیط برای ارتقای همکاری بین سیستم‌ها و ایجاد توانمندی‌های کلیدی است.
عمده‌ترین مسایل مورد بحث در این برنامه پیش‌ شرط های توسعه دولت الکترونیک برای راه‌اندازی زیرساخت‌های امنیتی نظیر تجدید نظر در دستورالعمل امضای الکترونیک برای سیستم‌های صدور مجوز الکترونیک و به کارگیری تکنولوژی‌ها و الگوهای جدید در بخش همگانی، بهره‌وری و اثربخشی در ادارات دولتی شامل کاهش بار اداری و معرفی دستور کار دولت الکترونیک، توانمندسازی کاربر که شاخصه کلیدی نسل جدید خدمات دولت الکترونیک آموزش و ایجاد توانایی در کاربران است و بازارهای داخلی که دولت الکترونیک باید از ساختار بازار دیجیتال برای ارائه خدمات پشتیبانی کند و موجب کاهش جابه جایی‌های شهروندان برای خدمات عمومی شود، است.

  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.