حمله سایبری به سازمان NATO در پی اشغال شبه‌جزیره کریمه

به دنبال افزایش تنش‌ها در شبه‌جزیره کریمه(Crimea) در کشور اوکراین، گروهی از مجرمان سایبری با انجام حملات DDoS تعدادی از سایت‌های زیرمجموعه NATO را از کار انداختند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،شبه‌جزیره کریمه که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و روسیه با برگزاری رفراندوم سعی می‌کند آن را به خاک خود اضافه کند، باعث تیره شدن روابط همسایگان روسیه و اروپای غربی شده است و مخالفان این امر با هک کردن سایت‌های NATO سعی کردند اعتراض خود را اعلام کنند.
 
در پی از کار افتادن سایت‌های زیرمجموعه NATO گروه Cyber Berkut مسؤولیت حمله به سرورهای این سازمان را برعهده گرفته و اعلام کرده است که به نمایندگی از اوکراینی‌های مخالف با دخالت‌های سازمان NATO این اقدام را انجام داده است.
 
این گروه موفق شد سایت اصلی سازمان یاد شده به آدرس www.nato.int را از کار بیاندازد و علاوه بر این، سایت مرکز امنیتی NATO را مورد حمله قرار دهد.
 
خبرگزاری رویترز در این خصوص توضیح داد که حمله Cyber Berkut بسیار قابل ملاحظه بوده و بخش قابل ملاحظه‌ای از سرورهای اصلی سازمان NATO را از کار انداخته است.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/061449/

Code: 061449