خداحافظی با لینک‌های کوتاه گوگل

آی‌تی‌ایران : کوتاه‌کننده‌های لینک‌های URL بسیار کاربردی و محبوب هستند. شرکت گوگل در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار از این تکنولوژی رونمایی کرد و همچنین یک قابلیت جدید را نیز به آن اضافه کرد که به کاربران اندروید و آی‌اواس این امکان را می‌داد که با اسکن کدهای QR بتوانند به وب‌سایت‌های خاصی متصل شوند.
 
متاسفانه اخبار جدید نشان می‌دهد که گوگل قصد دارد سرویس لینک‌های کوتاه خود یعنی goo.gl را با لینک‌های FDL جایگزین کند. این لینک‌های URL هوشمند جدید به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از آنها افراد را از طریق سیستم‌عامل آی‌او‌اس، اندروید یا اپلیکیشن‌های تحت وب به هر آدرسی هدایت کنید. این اتفاق قرار است از ۱۳ آوریل امسال رخ دهد.
 
از ۱۳ آوریل به بعد، کاربران دیگر قادر به ساختن لینک‌های کوتاه goo.gl نخواهند بود اما کاربران این سرویس می‌توانند تا سال آینده این دسته از این لینک‌ها را همچنان مدیریت کنند. پس از این یک سال نیز لینک‌ها همچنان کار می‌کنند؛ اما کاربران دیگر قادر به مدیریت آنها نخواهند بود. گوگل پیشنهاد کرده کاربران از همین حالا استفاده از سرویس جدید FDL را آغاز یا از دیگر سرویس‌های کوتاه‌کننده لینک‌ها از جمله Bitly و Ow.ly استفاده کنند.

URL: https://www.ictna.ir/id/089355/

Code: 089355