سرورهای بزرگترین شرکت میزبانی وب اروپا چگونه در آتش سوخت؟

منبع: فارس
رایانه‌های سرور بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی وب و رایانش ابری در اروپا موسوم به او وی اچ کلود در اواخر هفته گذشته در آتش سوخت.
 
 
به نقل از کامپیوترویکلی، شرکت فرانسوی او وی اچ کلود آتش سوزی رایانه‌های سرور و دیتاسنترهای خود در استراسبورگ فرانسه را تأیید کرده و همین مساله موجب شده تا وب سایت‌های متعددی که از این شرکت خدمات دریافت می‌کردند از دسترس خارج شوند.
 
آتش سوزی یادشده یکی از ساختمان‌های دیتاسنتر این شرکت فرانسوی را با خسارت قابل ملاحظه‌ای مواجه کرد، اما هیچ کس در جریان این آتش سوزی آسیب ندید. این آتش سوزی کل ۵ طبقه ساختمان دیتاسنتر شرکت مذکور موسوم به SBG2 را در بر گرفت.
 
اوکتاوا کلابا مؤسس OVHcloud خسارات یادشده را تأیید کرده و از برنامه ریزی برای بازسازی خسارت‌های واردشده خبر داده است. وب سایت‌هایی که توسط این شرکت میزبانی شده و به علت آتش سوزی یادشده از دسترس خارج شدند به طور عمده در فرانسه، آلمان، ایتالیا، لهستان و ترکیه فعال بوده اند.
 
OVHcloud که خود را مدعی رقابت با شرکت‌هایی همچون آمازون و گوگل می‌داند در مجموع ۲۷ دیتاسنتر را در سراسر جهان اداره می‌کند که اکثر آنها در فرانسه واقع هستند. علت این آتش سوزی اعلام نشده است.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/122106/

Code: 122106