بحران کمبود تراشه و سرمایه گذاری 100 میلیاردی شرکت تایوانی tsmc

منبع: فارس
شرکت تایوانی تی اس ام سی سازنده انواع تراشه و نیمه هادی از سرمایه گذاری بی سابقه 100 میلیارد دلاری در سه سال آینده برای تولید انواع تراشه خبر داده است.
 
 
 
 به نقل از سی جی تی ان، تی اس ام سی هدف از سرمایه گذاری یادشده را پاسخ به نیاز بازار و ایجاد ظرفیت مورد نیاز اعلام کرده است.
 
این شرکت در بیانیه ای در این زمینه تصریح کرده: ما در حال همکاری نزدیک با مشتریانمان برای تامین پایدار نیازهایشان هستیم. عرضه نسل جدید تجهیزات مخابراتی و رایانه های قدرتمند نیاز به تراشه ها را افزایش داده و شیوع ویروس کرونا و دورکاری نیز تقاضا برای خرید محصولات الکترونیک را بیشتر کرده است، زیرا جهان به نحوی فزاینده به دیجیتالی شدن نیازمند است.
 
تی اس ام سی تراشه هایی برای شرکت های بزرگی همچون اپل و کوالکوم می سازد و و افزایش تقاضا باعث رشد 18 درصدی درآمد آن در ماه های ژانویه و فوریه نسبت به ماه قبل از آن شده است.
 
اینتل و سامسونگ نیز قصد دارند در زمینه تولید تراشه های رایانه ای سرمایه گذاری کنند، اما هیچ یک چنین رقم کلانی را به این امر اختصاص نخواهند داد. بخش اعظم نیمه هادی ها در گوشی های هوشمند، تجهیزات پزشکی، رایانه ها و دیگر محصولات الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرند.
 
یکی از بیشترین موارد سرمایه گذاری در زمینه تولید تراشه در سال های اخیر مربوط به اینتل است که 20 میلیارد دلار به تاسیس دو کارخانه جدید در آریزونا اختصاص داده است.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/122494/

Code: 122494