اینتل کارت گرافیک دسکتاپ Arc Alchemist را به نمایش گذاشت

منبع: دیجیاتو
 
اینتل در رویداد Investor Meeting 2022 خود از کارت گرافیک دسکتاپ Arc Alchemist رونمایی کرد و «راجا کدروی»، مدیر بخش گرافیک این شرکت اولین تصویر از آن را به اشتراک گذاشت.
 
هرچند نمایش کارت گرافیک Arc Canyon به تنهایی نکته قابل توجهی محسوب می‌شود اما به نظر می‌رسد اینتل قصد داشته تا پیام متفاوتی را ارائه کند. ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که اینتل آن را در دستگاه NUC 11 Extreme 'Beast Canyon' خود به نمایش گذاشت که برای علاقه‌مندان به بازی‌های ویدیویی طراحی شده و همچنین از آخرین کارت‌های گرافیک جی‌فورس RTX 30 و رادئون RX 6000 پشتیبانی می‌کند.
 
از طرفی دیگر، اینتل کارت گرافیک آینده خود را با استفاده از بازی Shadow of the Tomb Raider به نمایش گذاشت که سال 2018 منتشر شده است و این موضوع کمی عجیب به نظر می‌رسد. می‌توان احتمال داد که غول فناوری آمریکایی در نظر داشته تا قابلیت‌های فناوری بهبود هوش مصنوعی XeSS خود را در بین سرمایه‌گذاران به نمایش بگذارد که البته می‌توانست از عناوین جدیدتری نیز برای انجام این کار استفاده کند.
 
سه فناوری نمونه‎‌برداری XeSS ،DLSS و FSR به طور اساسی یک کار را انجام می‌دهند؛ بازی‌ها را با وضوح کمتری نسبت به چیزی که قرار است نمایش داده شوند، ارائه می‌کنند، سپس با استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی وضوح تصویر ارائه شده را تا حد زیادی افزایش می‌دهند.
 
با این حال، اینتل هنوز هیچ جزئیاتی در مورد استراتژی خود برای عرضه کارت گرافیک Arc Alchemist به بازار ارائه نکرده است و احتمالا برای ارائه جزئیات بیشتر رویداد جداگانه‌ای برگزار خواهد شد.
 
معمولا زمانی که یکی از دو طراح اصلی کارت گرافیک یعنی انویدیا و AMD سخت افزار جدید خود را به نمایش می‌گذارند، نمی‌توان انتظار داشت که در چند ماه آینده وارد بازار شود، زیرا هیچ یک از شرکت‌ها نمی‌خواهند با وجود رقابت بسیار سخت و جدی فروش محصولات خود را با عرضه زودهنگام و برنامه‌ریزی نشده خراب کنند. اما باید به این موضوع توجه داشت که اینتل اکنون هیچ سخت افزار گرافیکی قابل توجهی در بازار ندارد و احتمالا به همین دلیل کارت‌های نسل بعدی خود را به نمایش گذاشته است.

URL: https://www.ictna.ir/id/133461/

Code: 133461