گوشی

کتابخانه صوتی شرکت کره‌ای برای کودکان نابینای ایران

 

کتابخانه صوتی سرزمین سخن با مشارکت صوتی تمام کاربران فارسی‌زبان اینترنت برای کودکان نابینای ایرانی احداث می‌شود.
به گزارش مهر، یکی از شرکت‌های تولید لوازم صوتی و تصویری در کاری قابل توجه اقدام به راه‌اندازی کتابخانه صوتی برای نابینایان کشور کرده است.

این شرکت کره‌ای به عنوان مجری این طرح و با هدف ارتقای سطح آموزش و ترویج فرهنگ کتابخوانی، تصمیم به راه‌اندازی کتابخانه‌هایی صوتی برای کودکان و نوجوانان نابینا گرفته تا امکان تازه‌ای برای آشنایی بیش‌تر این کودکان با ادبیات ایران و جهان و استفاده‌ی بیش‌تر آنان از فناوری‌ها نوین برای مطالعه  فراهم شود.

در این طرح هریک از کاربران اینترنت می‌توانند با مراجعه به پایگاهی که برای این منظور و در نشانی www.321zabt.ir فراهم شده است، یکی از پنج داستان شازده کوچولو، علی‌بابا و چهل دزد بغداد، آرش کمانگیر، طوطی و بازرگان و داستان دوچرخه سبز نوشته محمدرضا یوسفی را با صدای خود قرائت کرده و در اختیار این پایگاه اینترنتی قرار دهند.

این پایگاه تا پایان مهرماه پذیرای داستان‌های صوتی ارسال شده خواهد بود و پس از آن برترین صداهای ارسال شده انتخاب و صاحبان آن برای ضبط استودیویی این داستان‌ها معرفی خواهند شد.

آثار ضبط شده در نهایت به عنوان یکی از آثار موجود در یک کتابخانه صوتی سرزمین سخن برای کودکان نابینای ایرانی معرفی و ارائه خواهند شد.


​​