تلفن همراه

پیشی گرفتن تعداد کاربران LTE از وایمکس

 

طبق اطلاعات گزارش موسسه تحقیقاتی ABI در مورد تحول در باند وسیع موبایل، در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۱ و شش ماهه نخست سال ۲۰۱۲ در کره جنوبی، ایالات متحده و ژاپن شاهد آن بودیم که تعداد مشترکین LTE از تعداد مشترکین وایمکس پیشی گرفته است.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، این در حالی است که قبلا در این کشورها وایمکس موبایل طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. با وجود آنکه حرکت و آینده وایمکس و LTE بسیار روشن و شفاف است اینکه چه مدت طول می‌کشد تا مشترکین کاملا به سمت LTEسوق یابنددقیقا مشخص نیست.
به گفته مدیر بخش تحقیقات موسسه تحقیقاتی ABI، در اواسط سال ۲۰۱۴ تعداد مشترکین LTE در حالتTDD از مشترکین وایمکس پیش خواهد گرفت و آن نقطه شروع کاهش آهسته مشترکین دائمی وایمکس خواهد بود.
از آنجایی که در حال حاضر تعداد انگشت شماری از اپراتورهای کوچک تلفن همراه سرویس TD-LTEخود را فعال کرده‌اند، رشد مشترکین در این بخش آهسته است اما در پایان سال ۲۰۱۳ و اوایل سال ۲۰۱۴ با ورود اپراتورهای بزرگ تلفن همراه به خصوص China Mobile، شاهد شتاب در رشد مشترکین LTE خواهیم بود.
در سال ۲۰۱۱ حدود ۷۷ درصد از دستگاه هایی که از LTE استفاده می‌کردند گوشی های مجهز به تکنولوژی LTE بوده‌اند. در حالی که در سال ۲۰۱۲ تعداد مودم های LTE و تبلت‌ها افزایش یافته است اما پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۶ حدود ۸۰ درصد از بازار LTE را گوشی‌های تلفن همراه در بر خواهند گرفت.


​​