تلفن همراه

یک پیشنهاد عام‌المنفعه برای مشترکان همراه اول: درختان را قطع نکنید!

مشرق نوشت: اخیراً سامانه‌ای راه‌اندازی شده که به مشترکان این اجازه را می‌دهد تا با ثبت نام در آن جلوی ارسال قبض کاغذی به درب منازل‌شان را بگیرند.
 
 طی یک سال اخیر کشور ما با بحران جدی کاغذ روبرو بوده و قیمت کالاهای کاغذی نظیر روزنامه و کتاب افزایش چشم گیری داشته است. اما با نگاهی دقیق و ریزبینانه به اطراف خودمان می توانیم از برخی تولیدات کاغذی و در نتیجه صرف هزینه های سرسام‌آور برای استفاده از کاغذ جلوگیری کنیم. 
 
نمونه این امر قبض‌های موبایلی است که به صورت ماهیانه چاپ و توزیع می شوند. همراه اول در هر دوره یک ماه حدود 16 میلیون قبض برای مشترکین خود چاپ و به درب منازل پست می کند. خیلی از ما مدت‌ها است که از طریق پیام کوتاه و سامانه اینترنتی بدهی خود را ب این اوپراتور پرداخت می‌کنیم و  قبض‌های ارسالی نیز معمولاً در راه پله‌ی ساختمان‌ها و جلوی درب منازل می مانند و تنها کسی که به آنها توجه می کند نظافتچی ساختمان و محله است. 
 
برای قبض و پاکت هر مشترک تقریباً یک کاغذ A4 مصرف می‌شود که هر 210 برگ کاغذ یک کیلوگرم وزن دارد.  یعنی در این فرآیند در هر دوره‌ دو ماهه 76 تن کاغذ پرینت خواهد شد! خدا می داند که برای تولید این همه کاغذ چند درخت باید قطع شود و چقدر هزینه صرف واردات این محصول می شود.
 
اخیراً سامانه‌ای راه‌اندازی شده که به شما مشترکان این اجازه را می‌دهد تا با ثبت نام اینترنتی جلوی ارسال قبض کاغذی به درب منازلتان را بگیرید. با این کار ضمن تمیز نگه داشتن راه پله‌های ساختمان و محله خودتان از کاغذها بی استفاده، در یک صرفه جویی عظیم و سراسرب سهیم خواهید شد. 
 
پس همین حالا با مراجعه به این آدرس اینترنتی و اعلام شماره تلفن و کدپستی خودتان از ارسال قبوض جدید جلوگیری کنید. 

2 دیدگاه

  • پوریا

    پوریا

    من حاضر نیستم رسید کاغذی نگیرم برای بعضی بحث ها به این کاغذ ها احتیاج و نمی شه روی دیوار حرف زد . دوست من با چاپ نشودن قبض من و شما مشکل کمبود کاغذ حل نمی شه باید به فکر بازیافت باشیم و راه جدید پیدا کنیم خودت شما بهتر می دونید روزانه چقدر روزنامه تولید یا کتاب ها و دفتر و ... پس اینها هم تولید نشن مصرف درست از کالا قابل بازیافت نصف این مشکلات حل می کنه که گاه دید می شود و سپس فراموش می شود در کشورها خارجی به غذا کالای بازیافت شده کپن غذا ارزان یا پول می دهد به ازای هر قوطی نوشابه 50 سنت می دهد برای هر کیلو کاغذ 1 دلار 50 سنت می دهند پاسخ
  • محسن

    محسن

    اگه اونا غصه کاغذ رو میخورن 500تومن یا بیشتر هزینه چاپ مامور پست و کاغذ رو از مشترکینی که قبض نمیگیرن کم کنن تا بعد ما قبوضمونو نگیریم-کم پول در میارن یه قبضم نمیخوان بفرستن؟ پاسخ

​​