تلفن همراه

فروش 353 میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه سوم 2015

افزایش درخواست بازارهای نوظهور برای خرید گوشی‌های هوشمند ارزان‌قیمت باعث شد فروش جهانی گوشی در فصل سوم سال 2015 میلادی افزایش یابد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش خود اعلام کرد در فصل سوم سال جاری میلادی 353 میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سراسر جهان فروخته شده است که این رقم نسبت به مدت مشاله سال قبل رشد 15.5 درصدی را نشان می‌دهد.

«آنشول گوپتا» مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «عرضه گسترده گوشی‌های هوشمند ارزان در بازارهای نوظهور باعث شد کاربران جهانی به فکر به‌روزرسانی گوشی خود بیفتند و گوشی‌های معمولی را کنار بگذارند. این روند به فرآیند به‌روزرسانی گوشی‌های هوشمند توسط کاربران سرعت داد».

در اامه این گزارش گفته شد: «در سه ماهه سوم امسال از تمام گوشی‌های فروخته شده در جهان 259.7 میلیون دستگاه در بازارهای نوظهور عرضه شد که این رقم نسبت به فصل سوم 2014 رشد 18.4 درصدی را نشان داد. این در حالی بود که فروش گوشی هوشمند در بازارهای اشباع‌شده طی دوره زمانی مذکور 8.2 درصد رشد کرد».

در فصل سوم سال 2015 میلادی سامسونگ همچنان عنوان خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده گوشی در جهان حفظ کرد و البته بیشترین فروش محصولات آن به گوشی‌های هوشمند ارزان مربوط می‌شد. اپل در این دوره زمانی حاکمیت بازار جهانی گوشی‌های گران‌قیمت را در اختیار داشت و به واسطه دو گوشی آیفون 6 و 6 Plus توانست موقعیت خود در بازار جهانی را حفظ کند.

بزرگترین تولیدکنندگان گوشی هوشمند در سه ماهه سوم سال 2015 میلادی به ترتیب سامسونگ، اپل،‌ هوواوی، لنوو و شیائومی بودند.


​​