تلفن همراه

ویژگی‌های نسخه نوقای اندروید

منبع: ایسنا
گوگل نسخه جدید اندروید را طوری بهبود داده است که بیش از ۲۵۰ قابلیت جدید دارد و نوقا پس از ارائه شدن بر روی نکسوس‌های گوگل به تدریج برای سایر دستگاه‌ها نیز منتشر می‌شود.
 
نسخه ۷.۰ اندروید ابتدا برای گوشی‌های نکسوس‌ گوگل ارائه شده و برای سایر دستگاه‌ها پس از آمادگی تولیدکنندگان ارائه می‌شود. بدین ترتیب فهرستی از ویژگی‌های این نسخه جدید در وب‌سایت تایم آمده است.
 
باتری کارآمدتر
گوگل همچنین به آخرین نسخه اندروید قابلیتی را افزوده به نام دوز (Doze) که می‌توانند مصرف باتری دستگاه را کاهش دهد. این ویژگی باعث می‌شود زمانی که گوشی توسط فرد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، به حالت خواب برود، بنابراین زمانی که گوشی در جیب شما قرار دارد، ‌ مصرف باتری آن کاملا کنترل شده است.
 
حالت تقسیم صفحه
گوگل بالاخره این قابلیت را به اندروید اضافه کرده که با استفاده از آن می‌توان چند اپلیکیشن را به صورت همزمان اجرا کرد. این بدان معناست که شما با اجرای حالت (Split-screen) می‌توانید برای مثال همزمان با خواندن یک ایمیل، متنی را در یک اپلیکیشن دیگر ویرایش کنید و یا فیلمی را تماشا کنید، بدون اینکه نیازی باشد بین این اپلیکیشن‌ها تغییر حالت دهید.
 
تعویض اپلیکیشن‌ها
در نسخه جدید اندروید شما قادر خواهید بود بین دو اپلیکیشنی که اخیرا بیشتر از آنها استفاده کرده‌اید، با دو بار ضربه زدن روی اپلیکیشن آخر، جابه‌جا شوید. درواقع این قابلیت میان‌بری است که شما را از رفتن به صفحه خانه بی‌نیاز کرده و کار را برای شما راحت‌تر می‌کند.
 
پاسخ‌های سریع‌تر
با استفاده از قابلیت اندروید ۷.۰ نوقا، هنگامی که نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنید، می‌توانید مستقیما از طریق نوار نوتیفیکیشن به آنها پاسخ دهید. این بدان معناست که اگر ایمیل یا پیامی داشته باشید، حتما نیاز نیست به آن اپلیکیشن وارد شوید تا پیام خود را بفرستید، بلکه با زدن دکمه پاسخ (Reply) وز حتی در سایر اپلیکیشن‌های مختلف، از هشدارها مطلع شده و به آن پاسخ دهید.
 
نوتیفیکیشن‌های بهتر
زمانی که نوتیفیکیشنی به صورت پاپ‌آپ نمایش داده می‌شود، تنها کافی است که آن را لمس کنید و انگشتتان را روی آن نگهدارید تا به بخش تنظیمات رفته و ویژگی‌های مربوط به آن اپلیکیشن را تغییر داده و برای مثال هشدارهای آن را بی‌صدا کرده و یا آنها را بلاک کنید.
 
ایموجی
گوگل به این نسخه اندروید ۷۲ ایموجی جدید داده که برای مثال از رنگ پوست‌های گوناگون پشتیبانی می‌کند و یا غذاهای جدیدی دارد. همچنین شخصیت‌های ایموجی‌های جدید ظاهری شبیه‌تر به انسان دارند.

​​