تلفن همراه

پاسخ رگولاتوری به گلایه‌ مشترکان از افزایش نرخ پیامک ایرانسل

منبع: فارس
مدیر کل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری در پاسخ به اعلام مشترکان ایرانسل مبنی بر افزایش اخیر تعرفه پیامک، گفت: رگولاتوری بر تعرفه‌های اپراتورها نظارت دارد و تعرفه‌ پیامک این اپراتور در محدوده مجاز است.
 
وحید مختاری مدیر کل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به اعلام مشترکان ایرانسل مبنی بر افزایش اخیر تعرفه پیامک، گفت: در حال حاضر پیامک فارسی ایرانسل 89 ریال برای سیم کارت دائمی و 106 ریال برای سیم‌کارت اعتباری است که طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است و اکنون شبیه تعرفه برخی اپراتورهای دیگر شده است.
 
به گفته وی، تعرفه پیامک انگلیسی ایرانسل نیز 212 ریال برای سیم کارت دائمی و 264 ریال برای سیم‌کارت اعتباری است که کمتر از تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است زیرا تعرفه مصوب قانونی در این باره به ترتیب 222 ریال و 266 ریال است.
 
وی با بیان اینکه رگولاتوری بر تعرفه‌ها و تغییر تعرفه‌های اپراتورها نظارت دارد و در صورت برخورد با تخلف اعمال قانون می‌کند، گفت: اگر اپراتور گران‌تر هزینه‌ها را بیشتر از تعرفه‌های مصوب برای مشترکان محاسبه کند علاوه بر بازگرداندن مبالغ اضافه دریافت شده باید جریمه نیز بپردازد.
 

​​