فناوری اطلاعات

درز اطلاعاتی جدید از زمان رونمایی و عرضه کنسول پلی استیشن 5

منبع: آی تی ایران
کنسول پلی استیشن 5  یکی از داغ‌ترین محصولات سال 2020 به حساب می‌آید واگرچه هنوز طراحی و شکل ظاهری آن توسط سونی رسما رونمایی نشده اما شواهد حاکی از آن است که اواخر امسال شاهد عرضه این دستگاه به بازار خواهیم بود.
 
به اعتقاد کارشناسان، احتمالا دلیل اصلی تاخیر در رونمایی از طراحی پلی استیشن 5، همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر تمامی‌فعالیت‌ها در دنیای فناوری و حوزه گیمینگ باشد. مراسمی‌که قرار بود در ماه فوریه یا مارس برگزار شود که تهدید کرونا مانع از برگزاری این رویداد شد.
 
با این حال، سونی هنوز حرفی در خصوص زمان دقیق معرفی این کنسول نزده و هیچ دعوتنامه‌ای نیز برای اصحاب رسانه ارسال نشده است. از طرفی دیگر، این شرکت پیشتر نیز انصراف خود را از حضور در تمامی‌رویداد‌های حوزه فناوری و گیمینگ در سال جاری اعلام کرد.
 
البته این شرکت در جریان نمایشگاه CES 2020 از لوگوی پلی استیشن 5 پرده برداشت و در طی دو مرحله نیز اطلاعاتی را در خصوص مشخصات فنی و همچنین دسته بازی دوال سنس این کنسول در اختیار علاقه‌مندان گذاشت.
 
با این اوصاف، برخی از منابع خبری گزاش داده‌اند که چیزی تا رونمایی از طراحی و شکل ظاهری پلی استیشن 5 باقی نمانده و این شرکت به زودی، پیش فروش این محصول را آغاز خواهد کرد. طبق گزارشی که توسط یکی از افشاگران اطلاعات محصولات هوشمند منتشر شده، پلی استیشن 5 اوایل ماه ژوئن رونمایی و در 20 نوامبر عرضه خواهد شد.
 
همچنین این منبع خبری اعلام کرد که افراد می‌توانند از طریق مراجعه به فروشگاه‌ها و پرداخت 50 یورو، نسبت به پیش‌خرید این کنسول اقدام کنند. وی گفت که پیش فروش از یک هفته قبل از 20 نوامبر آغاز خواهد شد.
 
این اطلاعات با آنچه پیشتر توسط کاربری با نام کاربری @PSErebus منتشر شده بود، مطابقت دارد. وی گفته بود که سونی در تاریخ دوم ژوئن از کنسول پلی استیشن 5 رونمایی خواهد کرد و عرضه آن نیز از 20 نوامبر آغاز خواهد شد.
 
چندی پیش نیز در خبرها آمده بود که سونی تلاش دارد تا جایی که می‌شود، قیمت این کنسول را کاهش دهد اما شنیده‌ها حاکی از آن است که پلی استیشن 5 با قیمتی نسبتا گران روانه بازار خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، سونی قطعا با چالشی بزرگ مواجه خواهد شد چراکه باتوجه به همه‌گیری ویروس کرونا و بیکاری میلیون‌ها نفر در سراسر جهان و به دنبال آن، وضعیت نامساعد اقتصادی، شاید بسیاری از علاقه‌مندان را از خرید منصرف کند.

​​