فناوری اطلاعات

مرورگر Edge اطلاعات را به دستگاه‌های مختلف کاربران انتقال می‌دهد

منبع: همکاران سیستم
مرورگر اینترنتی Edge مایکروسافت برمبنای پلتفرم متن باز جست‌وجوگر وب گوگل موسوم به کرومیوم طراحی شده است که این سیستم در دیگر مرورگرهای اینترنتی از جمله اوپرا و Silk آمازون نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مرورگر اینترنتی برای آن دسته از کاربرانی که تمایل به استفاده از کروم گوگل ندارند یک گزینه مناسب محسوب می‌شود. جدیدترین ویژگی Edge مایکروسافت همگام سازی متقابل برای صفحات باز و جست‌وجو در صفحات قبلی باز شده بین رایانه شخصی و نسخه موبایلی مرورگر Edge است.
این ویژگی برای اولین بار در نسخه Android Beta اپلیکیشن مربوطه عرضه شد، ولی هم اکنون فقط به صورت ویژه برای مرورگر Edge عرضه شده است. شرکت مایکروسافت دسترسی به این قابلیت را هم اکنون برای کاربران ساکن در انگلستان عرضه کرده است و پیش بینی می‌شود به زودی ساکنان دیگر کشورها هم به آن دسترسی داشته باشند.
صفحات باز شده در مرورگر Edge و سازگاری آنها با صفحات پیش‌تر باز شده از هم اکنون می‌تواند بین سیستم‌های عامل macOS، ویندوز، iOS و اندروید انجام شود تا کاربران بین تمامی دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم‌های عامل به محتویات مرورگر اینترنتی خود دسترسی داشته باشند.
براساس اخبار منتشر شده، به‌روز رسانی مربوط به این سیستم عامل در بخش سرورهای مایکروسافت در حال انجام است و بنابراین کاربران هنوز این قابلیت را به صورت عملی مشاهده نکرده‌اند. با این توضیحات کاربران می‌توانند برای در اختیار گرفتن ویژگی یاد شده به بخش تنظیمات مرورگر اینترنتی خود مراجعه کنند و سپس در بخش Profiles و پس از آن در بخش Sync بروند تا به گزینه‌های History و Open Tabs دسترسی داشته باشند.

​​