فناوری اطلاعات

گوگل به دنبال کند کردن سرعت مرورگر کروم

منبع: همکاران سیستم
گروه توسعه‌ی امنیتی کروم گفته که اگر این مسئله به آن معنی خواهد بود که مرورگر اینترنتی ایمن‌تر است، تمایل دارد سرعت این مرورگر را اندکی کندتر کند.
 
این گروه با اشاره به نتایج حاصل از بررسی‌های قبلی مبنی بر اینکه 70 درصد تمام مشکلات امنیتی مربوط به ایمنی حافظه می‌شود، با انتشار یک مطلب وبلاگی توضیح داد که هم اکنون در حال بررسی سه رویکرد زیر است: بررسی زمان کامپایل، بررسی زمان اجرا، و استفاده از یک زبان ایمن برای حافظه.
 
با توجه به اینکه زبان توسعه‌ی مرورگر اینترنتی کروم ++C است، اعمال نخستین گزینه امکان‌پذیر نبوده است. با این وجود گروه مربوطه در حال بررسی راهکارهایی مانند MiraclePtr برای بررسی زمان اجرا است.
 
در مطلب وبلاگی این گروه گفته شد: «سیستم MiraclePtr با قرنطینه کردن حافظه گزینه‌ای است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد و از بروز اشکالات مربوطه جلوگیری کند. در بسیاری از دستگاه‌های موبایلی حافظه یکی از بخش‌های بسیار ارزشمند است و به سختی می‌توان بخش‌هایی از آن را قرنطینه کرد.»
 
در ادامه این مطلب آمده است: «با این وجود سیستم MiraclePtr این شانس را دارد که بیش از 50 درصد اشکالات پس از استفاده از فرآیندهای مرورگر را حذف کند. این اتفاق در حال حاضر یک پیروزی بزرگ برای کروم محسوب می‌شود».
 
مرورگر کروم به طور همزمان به دنبال چگونگی ادغام با زبان Rust است تا از آن برای بررسی زمان کامپایل استفاده کند تا بر عملکرد مرورگر تاثیر نگذارد.
 

​​