باندپهن

پیش‌بینی رشد ۴۲ درصدی درآمد شرکت ارتباطات زیرساخت در بودجه ۱۴۰۱

درآمد شرکت ارتباطات زیرساخت در زیرمجموعه وزارت ارتباطات در بودجه پیش‌بینی شده سال ۱۴۰۱ رشد متوسط ۴۲ درصدی دارد.

Rezvani.png

غلامحسین رضوانی در تشریح ششمین نشست بررسی لایجه بودجه شرکت‌های دولتی با هدف بررسی بودجه مصوب مجمع عمومی 1401 و میزان رشد درآمدها و هزینه ها و نقطه نظرات کارشناسی گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت از زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری که به نوعی مدیریت شبکه‌های اصلی بین استانی و بین‌المللی را برعهده دارد و یکی از شرکت‌هایی بود که امروز بودجه آن مورد بررسی قرار گرفت.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: رشد درآمدی این شرکت نسبت به سال 1400 حدود 42 درصد به صورت متوسط است.

او افزود: باتوجه به شیوع کرونا در دنیا و کشورمان، استفاده از فناوری ارتباطاتی بیشتر شده و به همین دلیل میزان درآمدها نیز افزایش پیدا کرده است. البته باتوجه به افزایش درآمدها، نرخ‌ها تغییر نکرده است. میزان پوشش و خدمات‌دهی این شرکت در نشست امروز بحث و بررسی شد و شرکت زیرساخت شرایط خوبی دارد و مسوولان سرمایه گذاری‌های جدیدی را مدنظر دارند.

رضوانی گفت: یکی از مشکلات این شرکت اختلافاتی است که میان این شرکت با شرکت مخابرات در زمان واگذاری وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود.

رئیس کمیته بررسی لایحه بودجه شرکت‌های دولتی با بیان اینکه بررسی بودجه شرکت‌های دولتی هنوز تمام نشده است، گفت: باتوجه به ارسال لایحه بودجه به مجلس، اگر زمان کافی داشته باشیم، می‌توانیم کنار بررسی بودجه، باز هم بودجه شرکت‌های باقیمانده را بررسی کنیم تا گزارش کامل و جامعی به مجلس ارائه دهیم و اینگونه برای افکار عمومی نسبت به عدد بزرگ بودجه شرکت‌های دولتی شفاف‌سازی شود.


​​