تلفن همراه

طرح توسعه فیبرنوری در آلمان 5.75 میلیارد یورو دیگر بودجه دریافت کرد

Fibre-Optic-Network-Broadband-Super-Fast-Optical-600x285.jpg
ICTna.ir - دویچه گلاسفاسر ۵.۷۵ میلیارد یورو برای کمک به توسعه زیرساخت های فیبر در آلمان تامین مالی کرده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این اقدام نشان‌دهنده آخرین تزریق وجوه به بازار فیبر آلمان است که سرمایه‌گذاری قابل توجهی راهم در چند سال گذشته جذب کرده است.
 
Deutsche Glasfaser که عمدتاً مناطق روستایی را هدف قرار می دهد، ادعا می کند که این بزرگترین مبلغ تامین مالی بازار تا به امروز است.
 
این شرکت مخابراتی گفت که تامین مالی را از کنسرسیومی از سرمایه گذاران تامین کرده است. گفته شده این مبلغ از یک وام 3 میلیارد یورویی و یک تسهیلات سرمایه گذاری 2.5 میلیارد یورویی و همچنین 250 میلیون یورو خط اعتباری چرخشی تامین شده است.
 
دویچه گلاسفاسر در بیانیه ای اعلام کرد که سرمایه جدید "سهم قابل توجهی" در گسترش شبکه فیبر به 4 میلیون خانوار در آلمان تا پایان سال 2025 خواهد داشت. این خانه‌ها بخشی از برنامه رشدی را تشکیل می‌دهند که شرکت زمانی که توسط شرکت سهام خصوصی EQT و صندوق بازنشستگی OMERS در سال گذشته خریداری شد، مشخص شد. در آن زمان، شرکت متعهد به یک برنامه میان‌مدت برای صرف 7 میلیارد یورو برای راه‌اندازی اتصالات فیبر کامل به بیش از 6 میلیون ساختمان شد، اگرچه اکنون در مورد آن به عنوان یک برنامه بلندمدت صحبت می شود.
 
ینس مولر، مدیر مالی دویچه گلاسفاسر گفت: «ما در چند سال گذشته نشان داده‌ایم که می‌توانیم طرح بلندپروازانه خود را برای فیبر نوری در مناطق روستایی اجرا کنیم. «این تامین مالی تضمین می کند که ما می توانیم این طرح را در سال های آینده ادامه دهیم و به ما امکان می دهد سرعت توسعه را افزایش دهیم. در عین حال، این تزریق، انعطاف پذیری مالی ما را بهبود می بخشد.
 
 
 

​​