فناوری اطلاعات

۱۴۴ هزار ‌مرسوله توسط پُست قم در نمایشگاه مجازی کتاب توزیع شد

 
 مدیرکل پُست قم از قبول و ارسال حدود ۱۴۴ هزار مرسوله کتاب در طی برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب کشور توسط پست این استان خبر داد.
 
به گزارش اداره‌کل پُست قم، ابوالفضل باقری منش در گفت‌وگویی اظهار داشت: در دومین نمایشگاه مجازی کتاب که در سال جاری برگزار شد، استان قم مانند سال گذشته پس از استان تهران در صدر آمار قبول مرسوله قرار گرفت.
 
وی افزود: از مجموع کل مرسوله‌های ذکر شده، حدود ۹۶ هزار مرسوله از طریق پست استان قبول و به سایر استان‌ها ارسال شد که نسبت به سال گذشته ۲۰ در صد رشد مشاهده می شود و حدود ۴۸ هزار مرسوله حاوی کتاب در ایام نمایشگاه از سراسر کشور به پست استان وارد و در اسرع وقت و به‌صورت مرسوله‌های با اولویت توزیع شد.
 
وی در ادامه به فعالیت نیروهای خدوم پست در ایام برگزاری نمایشگاه در بخش‌های آماده سازی، رهسپاری و توزیع اشاره و اذعان گفت: در طول دوره برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب کلیه نیروهای صف و ستاد در این بخش و در دو نوبت کاری جهت ارسال به موقع مرسوله‌ها به کار گرفته شدند.
 
 دومین نمایشگاه مجازی کتاب در سال جاری از سوم تا چهاردهم بهمن ماه برگزار شد.
 
کسب‌وکارهای فن‌آوری اطلاعات قم تسهیلات دریافت می‌کنند
 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم گفت: کمیته دستگاهی برای اعطای تسهیلات وام تبصره ۱۸ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ به سه طرح کسب و کار فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان، موافقت اولیه خود را اعلام کرد.
 
جواد غلام پور قم ادامه داد: حمایت از فعالان و ایجاد اشتغال از اولویت‌های تحقق شبکه ملی اطلاعات در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم است.
 
وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در همین راستا و به منظور توسعه و ارتقای خدمات بخش، اعتباراتی از محل تبصره ۱۸ ماده واحد قانون بودجه ۱۴۰۰ تحت عنوان بند (الف) و بند (ب)، در چارچوب قوانین و مقررات موجود و با هدف حمایت از طرح‌ها، طرح های مولد اشتغال پایدار و توسعه خدمات حوزه فاوا در قالب تسهیلات و با شرایط مناسب به جامعه هدف تخصیص داده است.
 
وی اظهار داشت: طرح کسب و کار دو شرکت فعال بخش فاوا و یک دفتر پیشخوان دارنده پروانه حقوقی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و به کمیته استانی ارجاع داده شد.
 
این مسئول با بیان اینکه دوره بازپرداخت این تسهیلات ۳۶ ماهه و دارای یکسال دوره تنفس است خاطرنشان کرد: این طرح‌ها بعد از گرفتن تاییدیه از کارگروه استانی جهت پرداخت به بانک عامل معرفی می‌شوند.
 
مدیرکل ارتباطات قم در خصوص مراحل ثبت‌نام شرکت‌های فعال استانی حوزه فاوا در استان برای دریافت این تسهیلات بیان داشت: کلیه مراحل ثبت درخواست، ارسال مدارک و اسناد موردنیاز توسط متقاضیان به‌صورت الکترونیکی از طریق سایت http://tavanafarin.ito.gov.ir انجام، و حداکثر ظرف مدت یک هفته، بررسی و در صورت تایید در کارگروه تخصصی مربوطه مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.

​​