فناوری اطلاعات

نماینده مجلس گرانی اینترنت را به گردن دست‌های پنهان در وزارت ارتباطات انداخت

منبع: دیجیاتو
 
نماینده مجلس اعتقاد دارد افزایش قیمت اینترنت می‌تواند ناشی از کارشکنی دست‌های پنهانی در وزارت ارتباطات باشد. او باور دارد حضور بقایایی از دولت قبل که در مدیریت میانی وزارت ارتباطات کنونی وجود دارد، باعث شکل گیری این مشکل شده است. این در حالی است که وزیر ارتباطات کنونی و معاونین او بارها از لزوم افزایش تعرفه اینترنت در سال 1401 سخن گفته بودند.
 
«مهرداد ویس‌کرمی» نماینده مردم خرم‌آباد و دبیر کمیسیون مشترک طرح صیانت در گفت‌وگو با ایلنا، به افزایش قیمت اینترنت اشاره و عنوان کرد:
 
«بنده و همکارانم تذکراتی را به وزیر ارتباطات داشتیم و بازهم خواهیم داشت؛ چه به صورت کتبی و چه به صورت شفاهی تا این مساله مشخص شود که چرا این میزان کندی یا ضعف وجود داشته و اکنون این گرانی که مردم را اذیت می‌کند.»
 
او در پاسخ به رابطه احتمالی طرح صیانت و گرانی اینترنت نیز گفت: «اتفاقا من در آن زمان هم (اسفند) تذکر کتبی خطاب به وزیر ارتباطات ثبت کردم که چرا سرعت اینترنت کم شده و حالا هم قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است، ممکن است دست‌هایی وجود داشته باشد در مدیریت میانی وزارت ارتباطات که بخواهند به این مسائل دامن بزنند، با توجه به بقایایی که از دولت قبل وجود دارد و بخواهند کارشکنی کنند، من این مساله را منتفی نمی‌دانم.»
 
ویس‌کرمی با تاکید بر اینکه طرح صیانت هنوز در مرحله قانون‌گذاری است و اصلا این طرح تصویب نشده است، ارتباط گرانی اخیر با طرح صیانت را رد کرد: «طرح ابتدا باید تصویب شود و از شورای نگهبان عبور کند، بعد اجرایی شود. این اتفاقات اخیر هیچ ارتباطی به صیانت ندارد مگر اینکه شیطنتی در جهت تحریک افکار عمومی باشد که قطعا این جرم است و حتما از مراجع ذی‌صلاح پیگیر این مساله خواهیم شد.»
 
عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت با بیان اینکه کفه ترازوی فعالیت‌ها به سمت استفاده از اینترنت در حال سنگین شدن است، معتقد است در این راستا دولت بایستی اهتمام ویژه‌ای داشته باشد:
 
«ما برای اقتصاد همانطور که معتقدیم باید راه‌ها و راه‌آهن و … را گسترش دهیم تا حمل‌ونقل بهبود پیدا کرده و به رشد اقتصاد کمک کند، باید توجه کنیم که سرعت و کیفیت اینترنت هم حکم یک زیرساخت را برای بخش زیادی از فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی، علمی و … کشور دارد. بنابراین ما حتما این را به عنوان مطالبه از دولت محترم داریم و این مطرح شده است و به وزیر محترم هم گوشزد شده است که چرا این مساله در حال رقم خوردن است.»
 
گفتنی است گرانی اخیر اینترنت با واکنش‌های مختلفی رو به رو شده است. در حالی که اپراتورها و وزارت ارتباطات با افزایش تعرفه‌ها موافق است اما برخی از نمایندگان مجلس با این موضوع مخالفت کرده‌اند.

​​