فناوری اطلاعات

قابلیت Portability به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک اضافه شد

منبع: آی تی ایران
 
سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به قابلیتی جدید تحت عنوان Portability مجهز شده که کاربران ‌‌می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای به طور ماهانه‏، دیش‌‌‌های خود را به نقاط تحت پوشش منتقل کنند.
 
هزینه استفاده از این قابلیت 25 دلار در ماه تعیین شده و ‌‌می‌تواند امکان استفاده از اینترنت پرسرعت را در مناطقی از جهان که احتمالا هرگز رنگ ارتباط 5G را به خود نخواهند دید، فراهم کند. برای استفاده از این امکان، می بایست علاوه بر دیش، تمامی تجهیزات مرتبط این سرویس نیز منتقل شود.
 
در حال حاضر، قابلیت استفاده از استارلینک در حین رانندگی ارائه نشده اما این شرکت اعلام کرد که به طور جدی در حال پیدا کردن راه‌حلی برای استفاده از این سرویس در وسایل نقلیه متحرک است. البته ماسک پیشتر در توییتی از تلاش مهندسان این شرکت برای کار روی قابلیتی خبر داد که ‌‌می‌توان با اتصال با فندک 12 ولتی خودرو، از این سرویس استفاده کرد.
 
در حال حاضر،‏ مصرف برق یکی از چالش‌‌‌های پیش روی مهندسان استارلینک است؛ طبق گزارش این شرکت، استارلینک بین 60 تا 70 وات برق مصرف ‌‌می‌کند که البته این دستگاه به لطف تغییراتی که به خود دیده‌اند، از مصرف برق 80 تا 100 وات سال قبل، به این عدد رسیده‌اند.
 
بر اساس آخرین اطلاعات، کاربران استارلینک ‌‌می‌توانند با ورود به صفحه اکانت خود‏، قابلیت Portability را اضافه کنند که بالافاصله فعال خواهد شد. کاربران این سرویس ‌‌می‌بایست علاوه هزینه 25 دلار در ماه را نیز بپردازند که این هزینه به هزینه اشتراک 110 دلاری اینترنت استارلینک اضافه خواهد شد.
 

​​