فناوری اطلاعات

رزیدنت اویل ویلج برای هدست پلی‌استیشن وی‌آر ۲ عرضه خواهد شد

منبع: دیجی کالا مگ
بر اساس اعلام رسمی کپ‌کام در رویداد State of Play پلی‌استیشن، بازی تحسین‌شد‌ه‌ی رزیدنت اویل: دهکده (Resident Evil Village) قرار است برای پلی‌استیشن وی‌آر ۲ عرضه شد. نسخه‌ی واقعیت مجازی این اثر که در حال حاضر در حال توسعه است، بخش داستانی بازی را به‌صورت کامل در دستگاه پلی‌استیشن وی‌آر ۲ قابل ‌بازی می‌کند.
دستگاه واقعیت مجازی پلی‌استیشن وی‌آر ۲ در حال حاضر در حال توسعه است و بازی رزیدنت اویل: دهکده می‌تواند با بهره‌گیری کامل از ویژگی‌های سخت‌افزاری این دستگاه نظیر گرافیک بالا که از طریق نمایشگر ۴K و HDR فراهم است، قابلیت ردیابی چشم پلی‌استیشن وی‌آر ۲، صدای سه‌بعدی پلی‌استیشن ۵ و موارد دیگر تجربه‌ای عمیق‌تر را ارائه دهد.
 
با این نسخه می‌توانید در جزئیات باشکوه قلعه دیمیترسکو که از نورافشان‌های زیبا گرفته تا بافت‌ مبلمان را شامل می‌شود، غرق شوید. در پلی‌استیشن وی‌آر ۲، حضور ساکنان قلعه را بیش از پیش احساس خواهید کرد و آن‌ها شما را در راهروهای قلعه تعقیب می‌کنند و این در حالی است که دائماً به این فکر است که گرفتار صاحب قلعه یعنی بانو دیمیترسکو نشوید.
علاوه بر هدست پلی‌استیشن وی‌آر ۲، از کنترلرهای حسی این دستگاه هم برای نمایش هرکدام از دستان خود در جهان بازی استفاده خواهید کرد. سعی کنید با استفاده از هر دو بازوی خود از خودتان محافظت کنید و اتان نیز به همان شیوه در بازی از خود محافظت می‌کند. شما اسلحه‌ای در دست بگیرید و اتان هم همین کار را خواهد کرد. همچنین اکنون می‌توانید اقداماتی پویا را در بازی انجام دهید. برای مثال، می‌توانید در حالی که با تفنگ خود شلیک می‌کنید، چاقویی را در دست دیگر خود نگه ‌دارید یا یک تفنگ را با یک دست و یک تفنگ ساچمه‌ای را با دست دیگر نگه دارید. این کنترلرهای پیشرفته، غوطه‌وری بازیکن را در بازی افزایش می‌دهد.
 
سازندگان بعضی از صحنه‌های نبرد ویژه‌ای این نسخه را نمایش داده‌اند تا به ما نشان دهند که می‌توانیم چه انتظاری از سیستم مبارزات بازی در نسخه‌ی واقعیت مجازی آن داشته باشیم. البته، این اولین تجربه‌ی سازندگان در این زمینه نیست. بازی رزیدنت اویل ۷ هم از نسخه‌ی واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کرد و برای پلی‌استیشن وی‌آر منتشر شده بود که توانست تجربه‌ای موفقیت‌آمیزی هم خطاب شود. این بازی سعی دارد نهایت تجربه‌ی ترس و بقا دنیای بازی رزیدنت اویل دهکده را به شما ارائه کند. با این نسخه در نقش ایتان وینترز قرار بگیرید و در ماجراجویی مرگباری که در انتظار اوست، وارد شوید.
 
سازندگان جزئیات بیشتری از تاریخ عرضه یا قیمت این نسخه را اعلام نکرده‌اند که در این خصوص باید همچنان صبر کنیم.
 
کپکام در جریان رویداد State of Play از بازسازی بازی رزیدنت اویل ۴ هم رونمایی و آن را برای کنسول‌های نسل حاضر و کامپیوترهای شخصی معرفی کرد.

​​