فناوری اطلاعات

اپ استریم ایکس‌باکس به تلویزیون و مانیتورهای هوشمند سامسونگ می‌آید

منبع: زومیت
هدف اصلی مایکروسافت گسترش سیستم ایکس‌باکس و افزایش دسترسی افراد به آن است. به همین دلیل تمام تلاش خود را خواهد کرد تا به این هدف برسد. در این مدت نیز مایکروسافت پیشرفت زیادی در زمینه گیمینگ ابری و مواردی از این قبیل داشته است. به همین دلیل هر روز به هدف اصلی خود نزدیک‌تر می‌شود.
 
حال این غول دنیای تکنولوژی اعلام کرده که برنامه ایکس‌باکس (Xbox App) را برای تلویزیون و مانیتورهای هوشمند سامسونگ عرضه خواهد کرد. همینطور اینکه این برنامه در تاریخ ۹ تیر (۳۰ ژوئن) در دسترس کاربران خواهد بود. عرضه این برنامه به کاربران این اجازه را خواهد داد تا بیش از ۱۰۰ بازی را از طریق اشتراک ایکس‌باکس گیم‌پس آلتیمیت (Xbox Game Pass Ultimate) استریم کنند. به همین دلیل بازی‌ها در دسترس افراد بیشتری قرار خواهد گرفت.
 
با استفاده از برنامه ایکس‌باکس شما می‌توانید عناوین بسیاری را استریم کنید.
 
نکته جالب حضور فورتنایت در میان لیست عناوین است. بقیه‌ی بازی‌ها نیازمند اشتراک آلتیمیت هستند. این درحالی است که فورتنایت بدون اشتراک نیز اجرا خواهد شد. فیل اسپنسر (Phil Spencer) در مصاحبه اخیر خود گفت:
 
هدف اصلی ما گسترش سیستم گیمینگ و در دسترس قرار دادن آن برای همه افراد است. به همین دلیل عرضه برنامه ایکس‌باکس برای تلویزیون‌های هوشمن یک قدم دیگر در این جهت است.
 
ما با سامسونگ در این زمینه همکاری کردیم. به دلیل اینکه در حال حاضر این شرکت در زمینه تلویزیون حرف اول را می‌زند. همینطور اینکه در این مدت این کمپانی به ایکس‌باکس کمک زیادی کرده است.
 
در اصل برنامه ایکس‌باکس به برنامه Samsung Gameing Hub که روی دستگاه‌ها به صورت پیشفرض وجود دارد، اضافه خواهد شد. به همین دلیل این پروژه جدید بیشتر یک حالت ادغام دارد. کاربران می‌توانند از طریق برنامه خود سامسونگ بسیاری از عناوین گیم‌پس را تجربه کنند. البته لازم به ذکر است که این برنامه روی تمام تلویزیون‌های سامسونگ وجود ندارد. در اصل دستگاه‌های پشتیبانی کننده از این پروژه، Neo QLED و QLEDها هستند.

​​