فناوری اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات: منطقه پیام بستر امن توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور است

منطقه ویژه اقتصادی پیام به نقطه قابل اتکا برای قطب اقتصاد دیجیتال و قطب مراکز داده کشور تبدیل می شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در بازدیدی از منطقه ویژه اقتصادی پیام و در دیدار با اکبر قنبرپور مدیر عامل پیام، گفت: در واقع پیام با گسترش زیر ساخت ها با هدف استقرار هر چه بیشتر شرکت های مرتبط با آی.تی و آی.سی.تی موفق شده تا خود را به عنوان یکی از بسترهای امن برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور معرفی کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تبدیل شدن پیام به قطب دیتا سنتر در حوزه مرکزی کشور گفت: با توجه به قطعی شدن تبدیل پیام به قطب مرکزی دیتا سنتر در کشور، یک قدم به راه اندازی شهرک آی.سی.تی در منطقه نزدیک تر شده است.
اکبر قنبرپور مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های موجود در این منطقه عنوان کرد: جذب سرمایه گذار در منطقه در کنار توسعه زیر ساخت ها امروز به عنوان یکی از برنامه های مهم در این منطقه در حال اجرایی شدن است.
 
وی با اشاره فراهم بودن زیرساخت ها در پیام، افزود: بستر حضور مراکز داده در این منطقه در حال گسترش است در این خصوص حمایت های لازم شکل گرفته است.
بر اساس این گزارش معاون وزیر ارتباطات از پیشرفت عمرانی و عملیات های اجرایی فاز های ۴و ۵ منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام بازید کرد.

​​